Як почистити кільце з каменем. Як почистити камінь на кільці.

Кільце з каменем почистити складніше, ніж просте кільце, так як камені можуть зіпсуватися від деяких миючих засобів. Деякі камені не люблять вологість, тому традиційні способи домашньої чистки коштовностей, такі як вимочування, їм не підходять.
Вам знадобиться
  • Ватні палочки
  • Одеколон
  • Спирт
  • Бензин
  • Мыльный розчин
Інструкція
1
Найпростіший спосіб почистити кільце з каменем, щоб не пошкодити його, це скористатися одеколоном і ватяними паличками. Змочіть паличку в одеколоні і акуратно протріть кільце і сам камінь. Якщо забруднення невеликі, то кільце легко очиститься.
2
Старі і складні жирові плями з кільця можна очистити за допомогою спирту. Змочіть в ньому фланелеву ганчірочку і акуратно протріть кільце і камінь. Так можна зняти навіть самі застарілі забруднення, що не очистити звичайним одеколоном. Але ні в якому разі не занурюйте кільце в спирт або іншу рідину, якщо камінь приклеєний. Велика ймовірність, що клей пошкодиться, і якщо камінь не відвалиться відразу, то може відокремитися потім, а ви цього навіть не помітите.
3
Жирову плівку, яка закріпилася на камені, можна також зняти за допомогою бензину і м'якою ганчірочки.
4
Спосіб очищення залежить також і від рівня твердості самого каменю. Такі камені, як смарагд, берил, діамант, кварц, сапфір, рубін, аквамарин і топаз мають достатньо великий коефіцієнт твердості, 5 або вище. Якщо на вашому кільці камінь з високою твердістю, то можете використовувати розчин прального порошку. Очищати кільце слід м'якою тканиною або ганчір'ям.
5
Якщо коефіцієнт твердості каменю на вашому кільці менше 5, або він вам точно не відомий, то краще не ризикувати. Мити такі камені можна тільки мильним розчином, після чого сполоснути, протерти і висушити. До «м'яким» камінню відносяться малахіт, апатит, місячний камінь, опал, бірюза та інші.
6
Деякі камені, такі як діаманти, швидко покриваються плямами жиру, тому протирати їх потрібно кожен місяць або частіше. Чисті камені дуже красиво грають променями світла, а каламутні виглядають як біжутерія. Не варто мити камені господарським милом, так як воно псує блиск дорогоцінних металів.
7
Після застосування будь-яких засобів для чищення речовин кільце з каменем потрібно сполоснути водою або протерти вологою тканиною, щоб зняти залишки коштів.
Зверніть увагу
Не можна чистити кільця з камінням гострими предметами, особливо металевими. Ви ризикуєте пошкодити оправу, і навіть з необережності вийняти камінь з неї. Для чистки золота рекомендують використовувати зубний порошок або пасту, але якщо на кільці є дорогоцінний або крихкий камінь, то подібні речовини здатні подряпати його.
Корисна порада
Якщо ви не хочете забруднити або зіпсувати кільце із золота, срібла або платини, на якому є дорогоцінний камінь, то перед тим, як виконувати роботу по дому, знімайте його. Деякі миючі засоби, в яких міститься хлорка, здатні змінити колір каменю і металу.