Як поліпшити стару фотографію.

На відміну від цифрових знімків, які довгі роки здатні зберігатися на жорстких дисках комп'ютера, старовинні плівкові фотографії невблаганно зношуються і старіють. Саме тому так важливо вміти відреставрувати фотографію , яка, можливо, є фамільною цінністю вашої родини. Реставрація - не такий складний процес, якщо ви користуєтеся Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Відкрийте в Фотошопі фотографію і продублюйте основний шар (Duplicate Layer). Оригінальний шар зробіть невидимим, щоб працювати на копії. Додайте новий коригувальний шар (New Adjustment Layer> Levels), а потім встановіть параметри рівнів - чорний колір на значення 7, а білий на 243.
2
Тепер за допомогою інструменту піпетки (Eyedropper Tool), налаштованого на 5х5 пікселів, клікніть на область фотографії, з якої ви витягнете зразок кольору, і потім виберіть м'яку кисть з нульовим натиском і розміром в 21 піксель. Акуратно замалюйте обраним зразком кольору всі тріщини і отвори, якщо вони є у фотографії.
3
На даному етапі ретушує фон, не зачіпаючи зображення людини. Для найбільш точної ретуші збільште масштаб фотографії та беріть зразок кольору для кожної тріщини окремо, клікаючи піпеткою на найближчу до тріщини область фото. Коли тріщини будуть зафарбовані, встановіть Blending Mode кисті в режим lighten overlay і обробіть темні плями фону, висветляя їх.
4
Проведіть остаточну корекцію фону - пом'якшите переходи між тонами, створивши новий шар і вирівнявши на ньому фонові відтінки за допомогою великої круглої кисті (400-500 пікселів). Встановіть прозорість кисті на 50%, а піпеткою вибирайте, як і вище, зразки кольору. Коли фон буде виправлений, збільште фотографію і починайте працювати з особою.
5
Для ретуші особи використовуйте кисть з прозорістю 70% розміром в 25 пікселів. Акуратно зафарбовуйте тріщини, дрібні дефекти і темні плями. Обробляйте особа акуратно і не поспішаючи, поки результат вас повністю не влаштує. Якщо риси обличчя на фотографії збереглися погано, ви можете використовувати іншу фотографію цієї ж людини в тому ж ракурсі, якщо вона у вас є, і скопіювати деякі риси обличчя звідти, а потім згладити переходи за допомогою корекції яскравості, контрастності і насиченості.
6
Об'єднайте коригувальний шар з копією оригінального шару, продублюйте отриманий шар і відкрийте меню фільтрів. Виберіть фільтр Texture> Grain і застосуєте його до шару. Змініть режим накладання так, щоб фотографія покрилася рівномірним дрібним зерном, яке зробить її зовнішній вигляд ближче до виду оригінальних старих плівкових знімків. Готову фотографію можна перевести в режим CMYK і роздрукувати.