Як фотографувати групи.

Рідкісне сімейне торжество або дружня зустріч обходиться без групових фотографій - всім хочеться отримати на пам'ять знімок в компанії з друзями і близькими людьми. Більшість людей робить такі знімки не замислюючись, однак групові фотографії будуть виходити набагато краще, якщо ви засвоїте деякі правила постановки групового кадру і налаштування фотоапарата для подібної зйомки.
Інструкція
1
Продумайте майбутні кадри заздалегідь. Підготуйтеся до свята - вивчіть налаштування фотоапарата, якщо ви в них не впевнені, зробіть ряд пробних кадрів в різному освітленні, щоб зрозуміти, якими можливостями ваша камера володіє в тому чи іншому приміщенні.
2
Обміркуйте, як саме ви розташуйте гостей свята на кадрі - заздалегідь обдумана композиція може прикрасити кадр, а стихійне розташування ваших родичів за столом - зіпсувати його. На самому святі пройдіть по приміщенню і знайдіть найкращі ракурси для зйомки.
3
Вдалими будуть фотографії, на яких будуть присутні не тільки учасники торжества, а й атрибути свята - іменинний торт або новорічна ялинка. Враховуйте це в пошуку цікавих ракурсів. Якщо ви підготуєте ці нюанси заздалегідь, вам не доведеться змушувати родичів і друзів чекати, поки ви виберете, як саме і звідки їх знімати.
4
Переконайтеся, що на картці пам'яті достатньо вільного місця, а акумулятор фотоапарата не сяде в самий невідповідний момент. Завжди беріть з собою на свято запасні батарейки або запасний акумулятор - тим самим ви убезпечите себе від несподіванок.
5
Коли настане час для групового знімка, розставте всіх гостей так, як було задумано, але не ставте їх в одну лінію - композиція повинна бути різноманітною. Запропонуйте гостям об'єднатися навколо якогось загального заняття - наприклад, поїдання торта - або посадіть дітей попереду, а самих старших членів сім'ї поставте в центрі кадру, поруч з більш молодими гостями, щоб вийшов багаторівневий знімок.
6
Трохи прикрийте діафрагму, щоб збільшити глибину різкості, і розташуйте групу людей якнайдалі від фону.
7
Якщо в приміщенні недостатньо світла, встановіть додаткове освітлення або прикріпіть до фотоапарата зовнішній спалах. Крім того, цікаво і оригінально виглядають фотографії, зроблені на вулиці - освітлення буде природним, як і готовий кадр.
8
При груповий зйомці фокусуйте об'єктив на очах людей, що стоять в центрі, а перед тим, як натиснути кнопку спуска, попросіть гостей подивитися на вас і посміхнутися. Для того щоб уникнути невдалих кадрів від того, що хтось поворухнувся або закрив очі, фотографуйте на короткій витримці. Зробіть кілька дублів, щоб потім вибрати найбільш вдалий кадр.