Як лікувати діарею дітям.

Діарея у дітей - часте явище. Саме тому багато батьків не особливо турбуються, коли у їхніх нащадків трапляється така неприємність. Ну, подумаєш! Скоро само пройде. Але ні в якому разі не можна ставитися до цього легковажно. Невблаганна статистика свідчить: від захворювань, що супроводжуються діареєю, щорічно гине 5 мільйонів дітей. Особливо небезпечна ця напасть в період новонародженості та раннього віку (до 3 років). Так як же лікувати діарею у дітей?
Інструкція
1
Насамперед, необхідно встановити її причину. За призначенням лікаря, особливо якщо хвороба затягується і протікає важко, проводять дослідження калу на патогенну флору, яйця гельмінтів, цисти лямблій. Проводять аналізи крові. Існують специфічні зміни в показниках, характерні для вроджених і спадкових захворювань, патології підшлункової залози. Може змінюватися і картина крові. При харчової алергії, в тому числі непереносимості білка коров'ячого молока, а також деяких гельмінтозах (тобто зараженні глистами) підвищується кількість еозинофілів.
2
Якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні, його обов'язково треба продовжувати! Оскільки материнське молоко містить ряд речовин (так звані «бифидум-фактори»), які сприяють заселенню кишечника саме певними, потрібними людині видами мікроорганізмів в оптимальних кількостях, що забезпечує захист організму малюка від бактеріально-вірусних інфекцій.
3
Якщо дитинка - іськусственник, треба підібрати спеціальну суміш з біфідобактеріями або закріплює ефектом.
4
Давайте дитині побільше пиття. У неважких випадках - мінеральну воду без газу. Якщо ви бачите, що шкіра у малюка стала суха, легко збирається в складочку і не відразу розправляється, дитина скаржиться на запаморочення, головний біль, у нього з'являється сухість у роті, сильна спрага - в наявності ознаки зневоднення, що може призвести до дуже тяжких наслідків. Тому вже до огляду лікарем треба почати давати крихті регідратаціонних препарати.
5
Розчини для регідратації - «Регідрон», «Ораліт» можна купити в аптеці, а можна приготувати самостійно: в 1 літрі чистої води розмішайте 0.5 чайної ложки солі, 8 чайних ложок цукру, протертий зрілий банан.
6
І пам'ятайте, що строгих стандартних схем лікування малюків з діареєю немає. Всі заходи визначаються лікарем з урахуванням стану дитини, захворювання, особливостей протікання хвороби.