Як позбутися від води в підвалі.

Вода залила ваш підвал? Можливо, вона регулярно надходить туди навесні і восени? Тоді прийшла пора приступати до науково обгрунтованим, перевіреним на практиці технологіями.
Інструкція
1
Несподівано, найчастіше навесні, підвал затопило. Некомпетентний власник першим ділом купує насос і з приямку відкачує надходить воду. По-перше, що не відкачувати, а в такому підвалі завжди буде сиро, а значить, слідом за вогкістю з'являться і цвіль, і кровоссальні «вампіри» - комарі. А по-друге, відкачка вельми небезпечна для будівлі. Вода - матеріал нестисливий, значить, відкачуючи її з-під фундаменту, слід очікувати деформацій конструкцій (пішов по дому тріск, ущільнення в швах перекриттів посипалося, вікна, і двері не закриваються і т.д.). До того ж, відкачуємо не тільки воду, але і пульпу (вода з зваженими частинками грунту основи), а отже, поступово вибираємо те, на чому стоїть наш будинок. Отже, очевидно, відкачка води чревата руйнуванням будинку. Починаються наради і, звичайно, з «компетентними» сусідами або приятелями.
2
Відрийте навколо будинку траншею і закладіть на рівні дна фундаменту кільцевої дренаж з відведенням грунтової води в знижений ділянку місцевості. Звичайно, наявність правильно виконаної дренажної системи (найчастіше, робити щось її грамотно не вміють, і вона замулюється через рік-два) покращує умови експлуатації будинку. Але необхідно твердо знати, що дренаж - це не гідроізоляція. Він відводить надходить грунтову і поверхневу воду, але дрена і обсипання знаходяться у воді, а значить, і фундамент, і якщо він не буде захищений суцільний надійної гідроізоляцією, то вода буде і в підвалі. Тобто дренаж відводить велику воду, але не є захистом днища і стін підвалу від вологи.
3
Додатково до дренажу зробіть «глиняний замок», як робили наші предки. Спорудити такий «замок» далеко не просто, т.к. потрібна витримана, вимішати глина без будь-яких включень. Укладали її шарами по 15-20 см, ретельно трамбуючи. І все ж основне надходження води в підвал відбувається з підлоги, а під будинок вже не влізеш ніякими «замками» .Не дотримуйтесь найпоширенішому помилкової думки: підсуши, мовляв, підлога і стіни, Оклей їх двома-трьома шарами гидростеклоизола і зроби притискну стінку з цегли і бетону. З цього зовсім нічого путнього не вийде, незважаючи на жахливі трудо- і матеріальні витрати. Справа в тому, що адгезія (зчеплення) бітумінозних матеріалів до матеріалу фундаменту (бетон, цегла, бут) не більше 0,5 кг/см? (І це в кращому випадку, коли вдається наклеїти на суху поверхню вологістю близько 2-3%) і, отже, при висоті стовпа води за стіною підвалу більше півметра обклеювання, звичайно, відірве. А притискна стінка неминуче відвалиться. Це перевірено багаторічною практикою.