Як бути із старими батьками.

Старість не тільки робить людей мудрішими. Люди слабнуть, їх звички, смаки і характер змінюються, вони все рідше йдуть на компроміс. Але батьки завжди залишаться батьками , і, перейшовши в категорію старих, вони все також потребуватимуть в увазі та повазі власних дітей, а не отримуючи його, страждати і продовжувати турбуватися.
Інструкція
1
Не позбавляйте батьків своєї уваги. В старості його відсутність відчувається як ніколи, адже коло спілкування літніх людей досить вузький, а інтереси і раніше зосереджені на власній родині. Якщо ви живете порізно, не тільки дзвоніть, але і частіше заходите до ваших батьків.
2
Запитуйте у батьків ради, розмовляйте з ними про їх життя - це дійсно може вам стати в нагоді. Говорячи з батьками по душам, ви проявляєте до них свою любов і повагу до їхнього досвіду.
3
Живіть окремо від батьків до тієї пори, поки є така можливість, а ваші батьки відносно здорові і не вимагають особливого догляду. Старики важко звикають до нового місця, та й у вас буде набагато менше приводів до подразнення і конфліктів, періодично виникають при спільному проживанні.
4
Дбайте про батьківський дім. Допоможіть їм підтримувати в будинку порядок і зберігати затишок. Зробіть так, щоб старикам було в ньому максимально зручно.
5
Допоможіть батькам бути зайнятими, тоді у них буде менше часу на старечу нудьгу. Це може стосуватися ведення господарства, якщо ви проживаєте разом, допомоги з дітьми, виконання нескладних доручень. Батькам в будь-якому віці важливо відчувати, що вони потрібні і справляються зі своїми обов'язками.
6
Намагайтеся не сваритися з батьками - в дрібницях ви їх не переробите, а сварки з принципових питань можуть сильно позначитися на їх здоров'ї і психічному стані, що, в кінцевому рахунку, буде стосуватися і вас. Зробити це досить складно, але світ в родині того варто.
7
Дбайте про здоров'я батьків. Прислухайтеся до їх скаргам. Намагайтеся періодично бувати на прийомі у лікаря разом з ними.
Корисна порада
Ставлення до будинків престарілих та ветеранів у кожної людини своє, але трапляються ситуації, коли будинок престарілих стає єдиним, а іноді і кращим виходом зі складного становища. Якщо ситуація змушує до такого кроку - не залишайте строків без уваги.