Як розрахувати тягу гвинта.

Визначити тягу гвинта на моделі літака можна використовуючи динамометрический вимірювальний інструмент. Залежно від необхідної точності вимірювання слід використовувати динамометри різних конструкцій. Для визначення тяги гвинта моделі вертольота краще використовувати ваги важелів з набором гир.
Вам знадобиться
  • Потрібно: динамометр механічний з індикатором годинникового типу, динамометр електронний цифровий, ваги важільні з набором гир.
Інструкція
1
Для визначення тяги гвинта моделі літака за допомогою механічного динамометра закріпіть його на рівній гладкій поверхні. До тязі динамометра прикріпіть повністю зібрану і встановлену на шасі модель літака. Заведіть двигун моделі і зніміть показання з індикатора динамометра. Повторіть цю операцію, щоразу змінюючи обертів двигуна, добийтеся максимальної тяги гвинта. Даний спосіб має низьку точність вимірювання, яка обмежена точністю показань механічного динамометра.
2
Для отримання більш точних показань використовуйте електронний цифровий динамометр. Закріпіть його на рівній горизонтальній поверхні. До датчику динамометра за допомогою тяги прикріпіть модель літака, встановлену на шасі. Якщо у даного типу моделей відсутній колісне шасі (модель гідролітака або типу «літаюче крило), слід її надійно закріпити на спеціальному візку. Висота візка повинна забезпечувати безперешкодне обертання гвинта моделі. Заведіть двигун моделі і, змінюючи частоту обертання гвинта, визначте по дисплею динамометра максимальну тягу гвинта.
3
Для визначення тяги гвинта моделі вертольота встановіть на рівну горизонтальну поверхню ваги важелів. Уравновесьте ваги з допомогою регулювальних важків. Зважте модель вертольота і запам'ятайте її вага. Надійно прикріпіть модель до каркаса вимірювального механізму ваг, на якому лежать тарілки. Заведіть двигун вертольота і, регулюючи обороти двигуна, змусьте вертоліт максимально піднятися вгору. Якщо тарілка, в якій закріплена модель, дійшла до верхнього обмежувача, додавайте в неї гирі доти, поки вона не встане в середнє (нульове) положення. Будьте обережні - обертовий гвинт моделі може сильно поранити! Заглушите двигун моделі, дістаньте і порахуйте вагу гирьок, що лежать в тарілці з моделлю. До отриманої суми додайте вагу вертольота. Цей результат і буде значенням тяги гвинта моделі.