Як побороти звичку.

Недарма кажуть, що звичка - це «друга натура». Адже позбудеться від неї буває надзвичайно складно. І справа не в силі волі. Звичка так міцно зживається з образом людини, що він часто не тямить себе без цієї маленької деталі. Звичайно, йдеться не про тих згубні пристрасті, які межують з хворобою, а про безглуздих, некрасивих і просто обридлих звичках.
Інструкція
1
Постарайтеся усвідомити, чому ви хочете розлучитися зі звичкою. Вона завдає шкоди вашому здоров'ю? Чи негативно позначається на іміджі? Псує зовнішність? А може бути через неї з'явилися додаткові витрати? Краще якщо пунктів буде декілька. Продумайте, чи станете ви впевненіше, якщо зможете переступити через себе, чи принесе це радість вашим близьким, чи підвищить віддачу на роботі.
2
Шукайте помічників або однодумців. Моральна підтримка вам знадобитися як ніколи, та й ефект змагальності не завадить. Наприклад, якщо ви хочете перестати їсти на ніч, то думка про те, що подруга доб'ється кращих результатів і швидше прийде в форму, допоможе вчасно відійти від холодильника. А ось компанії тих, хто не поділяє вашого бажання покінчити з обридлої звичкою, варто уникати, хоча б перший час.
3
Звертайте увагу на товаришів по нещастю, а точніше володарів тієї ж самої проблеми. Оцінюйте, як псується враження про людину, як багато клопоту вона приносить або як дорого обходиться. Пам'ятайте, що чим старша людина, тим складніше позбутися від незручної або небажаної риси в поведінці, тому варто діяти прямо зараз.
4
Усвідомте, коли і за яких обставин вам хочеться повернутися до звичного дії. Коли занурюєтеся з головою в роботу або коли, навпаки, вам немає чим себе зайняти? У моменти веселощів або відчуваючи сором, страх, сором? Такий аналіз допоможе створити найбільш сприятливу обстановку, що стане підмогою в досягненні мети.
5
Буває, що вирішивши розпрощатися зі звичкою, людина забуває про це вже на наступний день. Щоб цього не трапилося, залиште нагадування про свою мету по всій квартирі. Наприклад, якщо ви не хочете більше гризти нігті, накрасьте їх яскравим лаком, намагаєтеся позбутися сутулості - розвісьте по будинку фотографії танцівниць і моделей з ідеально рівною спиною.