Як заспокоїти істерику дитини.

У розвитку дитини є кілька кризових періодів, у які він особливо емоційно нестійкий, що часто призводить до істерик, які доставляють клопоти не лише мами, але і малюкові. Причиною може бути все що завгодно, від сильного переляку до відмови купити нову машинку. Універсального рецепту протидії цій поведінці немає, кожна дитина індивідуальна. Але є кілька методів, які можуть виявитися дієвими при таких істериках.
Вам знадобиться
  • - вміння аналізувати ситуацію;
  • - терпіння.
Інструкція
1
Якщо у вашої дитини сталася істерика, важливо зберігати при цьому спокій і не дратуватися. Діти дуже добре відчувають мамині емоції. Усвідомте, що дитина не намагається вами маніпулювати, він просто не може впоратися зі своїми почуттями, оскільки її мозок ще недостатньо розвинений для цього.
2
Якщо істерика трапилася в людному місці, постарайтеся забезпечити собі і малюкові хоч якесь усамітнення - зайві глядачі тут абсолютно ні до чого. Часто вони ще й хочуть висловити свою думку, чим можуть ще сильніше загострити обстановку.
3
Сядьте поряд з дитиною так, щоб ваші очі виявилися на одному рівні з його очима. Можна взяти руки дитини в свої, якщо він на це погодиться. Покажіть дитині, що ви з ним разом, що хочете зрозуміти його і допомогти йому розібратися в собі.
4
Позначте почуття, яке відчуває дитина зараз. Скажіть «ти засмучений», «ти злякався», можливо, щось інше, залежно від ситуації. Інтонації повинні бути не питальними, а саме ствердними, важливо показати, що ви розумієте почуття дитини. Можна спробувати уточнити причину розладу, використовуючи ті ж самі ствердно-співчутливі інтонації, це може спрацювати, але може і не дати результату, якщо дитина на емоційному взводі.
5
У більшості випадків, після таких дій істерика дитини переходить або в заспокоєння, або в розстроєні сльози. У цей момент обійміть дитини, скажіть, що ви йому співчуваєте, що ви шкодуєте його.
6
Постарайтеся домовитися з дитиною про те, як залагодити цю ситуацію. Можливо, в деяких питаннях варто поступитися, або ж є якась альтернатива, яку можна запропонувати. Це не означає, що потрібно у всьому потурати дитині, але є ситуації, в яких можна поступатися. Якщо ж ви вважаєте, що такої можливості немає, поясніть дитині, чому саме ви не готові здійснити його бажання.
7
Подумайте, може бути, причина такої поведінки криється не в тому, через що сталася істерика. Трапляється, що дитина починає дуже нервово реагувати на будь-які дрібниці, коли відчуває голод, втомився або хоче в туалет. При цьому він не розуміє, чому взявся дискомфорт, і не може адекватно реагувати на ваші дії. Варто прибрати цей дискомфорт, як поведінка дитини тут же змінюється. Надалі, стежте заздалегідь за тим, щоб дитина була сита і відпочив.
8
Після того, як дитина заспокоїться, допоможіть йому дати вихід емоціям. Можна побігати, потанцювати, пострибати на ліжку. Це також допоможе і вам скинути емоційну напругу.
Зверніть увагу
В інтернеті можна зустріти рекомендації, згідно з якими варто відволікати дитину або ж ігнорувати істерику, вийти з кімнати. Часто така поведінка спрацьовує. Але це не вирішує основної проблеми, не допомагає дитині розібратися в своїх почуттях. Але зате це зменшує довіру до мами. Тому намагайтеся не зловживати такими методами. Відволікання добре використовувати тільки для запобігання можливої конфліктної ситуації, але не для її вирішення.
Корисна порада
Буває, що істерика досягає такої сили, що спокійно її вже не вирішити. У такій ситуації залишається тільки захистити дитину від фізичних травм, обійняти і тримати, поки буря не вщухне.