Як зробити на дачі фонтан.

Сучасна дача - це не тільки грядки і плодові чагарники. Сьогодні люди спрямовуються на свої земельні ділянки, щоб відпочити, злитися з природою, отримати заряд бадьорості та знайти душевну рівновагу. Саме тому багато дачі в наші дні прикрашені штучними водоймами і фонтанами , деякі з них господарі споруджують своїми руками. Наприклад, побудувати декоративний фонтан - справа зовсім не клопітка, якщо знати послідовність робіт і певні правила.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - арматура;
  • - опалубка (металеві листи або дошки);
  • - бетон;
  • - спецгрунт або гідроізоляційна плівка;
  • - насос;
  • - декоративний матеріал для обробки;
  • - рослини для декорування.
Інструкція
1
Чітко визначитеся, якого розміру буде ваш фонтан, і як він буде виглядати. Можете зробити ескіз на папері, або накреслити його в одній з комп'ютерних програм.
2
Позначте місце для фонтану на вашій земельній ділянці. Територія повинна бути досить простора. Краще, якщо це буде прітемненное місце (напівтінь), т.к. прямі сонячні промені спровокують «цвітіння» води. Бажано, щоб в безпосередній близькості не було дерев, оскільки їх коріння в подальшому можуть пошкодити чашу (резервуар) фонтана, а опадає листя швидко забруднить воду і викличе її помутніння.
3
З урахуванням передбачуваного розміру зробіть мітки, де вам належить копати яму.
4
Викопайте яму необхідного розміру. Дно і стінки зміцните за допомогою арматурної сітки.
5
Встановіть опалубку з металевих листів або дощок і залийте бетоном. Коли бетон застигне, заґрунтуйте поверхню спеціальним грунтом. Можна також використовувати спеціальну гідроізоляційну плівку. Якщо ви вважаєте, що бетонування - це занадто трудомістким, можете придбати в спеціалізованому магазині пластикову, металеву або скловолоконних ємність (ванну, резервуар) і встановити її в ямі, засипавши простір між стінками ями і стінками ємності галькою або щебенем.
6
Встановіть насос - «серце» фонтана. Поставте його на дно чаші на бетонну чи металеву підставку. Прослідкуйте, щоб насадка знаходилася над водною поверхнею. Щоб уникнути її засмічення на насосі повинен бути фільтруючий кожух з отворами. Зазвичай насоси, придбані для фонтанів, працюють від мережі змінного струму напругою 220 В, тому дотримуйтесь правил безпеки. Як правило, проблем не виникає, якщо забезпечене заземлення та є міцний діелектричний корпус.
7
Декоруйте наземну частину вашого фонтану. Ви можете зробити гарний бордюр з натурального каменю, встановити скульптури та гіпсові фігурки, висадити рослини - іриси, хости, астильби, вологолюбні злаки, гейхери, купальниці, примули, папороті, бадани, дербенник та ін.
8
Запускайте в резервуар воду, включайте насос.
Корисна порада
Дуже важливий момент у зведенні фонтану на дачі - вибір насоса. Якщо самостійно це зробити непросто, зверніться до фахівців, вони, вислухавши ваші побажання, допоможуть визначитися з вибором.Особенності фонтанних форсунок, довжина і перетин шлангів впливають на продуктивність насоса, тому купуйте все відразу - одним комплектом, одного виробника. Такі набори спочатку спроектовані як єдині системи і враховують гідравлічні опори окремих елементов.Соблюдайте заходи безпеки. Перед запуском насоса уважно ознайомтеся з усіма пунктами інструкції з експлуатації. Насос повинен підключатися до мережі виключно за допомогою автоматичного вимикача диференційного струму. Під час запуску ви не повинні контактувати з водою, в якій виробляєте установку насоса.