Як знайти відстань між паралельними прямими.

При вирішенні геометричних задач іноді потрібно знайти відстань між паралельними прямими. Така ж проблема часто виникає також в практичних розрахунках і вимірах. Щоб навчитися знаходити відстань між паралельними лініями, цілком достатньо розглянути геометричні методи. Такий підхід називається абстрагуванням і дозволяє відволіктися від несуттєвих для вирішення завдання деталей.
Вам знадобиться
  • лінійка, циркуль
Інструкція
1
Щоб знайти відстань між паралельними прямими, виберіть на одній з них довільну точку і опустіть перпендикуляр на іншу (другу) пряму. Потім виміряйте довжину отриманого відрізка. Довжина перпендикуляра, що з'єднує дві паралельні лінії і буде відстанню між цими лініями.
2
Так як на практиці на кресленні завжди представлені не самі прямі, а лише їх відрізки, то точку на першій прямій (відрізку цієї прямої) вибирайте так, щоб другий кінець перпендикуляра потрапив на відрізок другий прямий.
3
Для того щоб провести перпендикуляр, візьміть креслярський інструмент «трикутник» з прямим кутом. Вибравши точку на першій прямій, прикладіть до неї одну з прилеглих до прямого кута сторін трикутника (катет), а другий катет сумістите з другої прямої. Тепер, просто проведіть лінію вздовж першого катета, поки вона не досягне другий прямий.
4
Щоб виміряти довжину отриманого перпендикуляра, візьміть циркуль. Зіставте ніжки циркуля з точками перетину перпендикуляра з прямими. Тепер перемістіть ніжки циркуля на вимірювальну лінійку.
5
Якщо циркуля немає, то просто сумістите нульовий розподіл вимірювальної лінійки з початком перпендикуляра і розташуйте лінійку вздовж нього. Те поділ, поряд з яким буде розташовуватися друга точка перетину і буде довжиною перпендикуляра, а отже і відстанню між паралельними прямими.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=j6VjUFD76ZI