Як зняти водоемульсійну фарбу. Як зняти фарбу і штукатурку.

Водоемульсійна фарба досить стійка до вологи і змити її - дуже трудомістке заняття. Особливі проблеми викликають вологостійкі покриття, які й зовсім не пропускають крізь себе воду. Але видалити фарбу все-таки можна. Змити її просто ганчіркою і водою вийде навряд чи, знадобляться інші інструменти і трохи зусиль.
Інструкція
1
Для початку необхідно кілька разів пройтися по поверхні мокрим валиком. Краще використовувати теплу або навіть гарячу воду і змочувати якомога рясніше. Валик найзручніше використовувати поролоновий. Потрібно домогтися повного розмокання шару фарби. Якщо фарба не вбирає воду - це говорить про те, що вона водостійка. А значить розмочити її не вийде, так як в ній містяться речовини, які відштовхують вологу і не дають їй проникати в молекули фарби.
2
Після того як фарба розмочити, можна починати працювати шпателем. Необхідно зішкребти розмоклий шар фарби. Також можна використовувати скребок на довгій ручці. Фарба повинна досить легко віддалятися до шару шпаклівки. Якщо видаляється не вся фарба, то її треба ще раз розмочити і спробувати знову. Якщо фарба виявилася вологостійкої, обдирати її слід шпателем. Для цього надіньте респіратор, щоб пил не потрапила в легені.
3
Якщо після змивання фарби місцями відпали шматочки штукатурки, потрібно розвести будь-яку суміш для шпаклювання і акуратно вирівняти їй поверхню. Після повного висихання шпаклівку необхідно зашліфувати наждачним папером і нанести шар грунтовки. Після цього можна знову пофарбувати поверхню в будь-який колір.
4
Якщо вищевикладений спосіб вам з яких-небудь причин не підійшов, придбайте в спеціалізованому магазині засіб «Рідина для зняття старої фарби». Але врахуйте, що цей засіб може містити шкідливі хімічні добавки - працювати з ним слід в респіраторі.
Корисна порада
Якісну фарбу видалити важче, але якщо поверхня в хорошому стані, то фарбувати можна і поверх старого шару. При даному варіанті старий шар фарби необхідно покрити ґрунтовкою глибокого проникнення. А після висихання грунтовки можна фарбувати заново.