Як заспокоїти нервову систему дитини. заспокоїти нервову систему малюка.

Що робити, якщо дитина занадто активний, не може всидіти на місці ні хвилини, постійно кричить або вередує і, найголовніше, виснажує всіх оточуючих своїм нервовим поведінкою? Карати, давати постійні запотиличники? Але так недалеко і залякати дитини . Так, що він буде боятися зробити крок в сторону. Де ж вихід?
Інструкція
1
Гуляйте на свіжому повітрі не менше тридцяти хвилин в день. Давайте дитині під час цієї прогулянки як слід набегаться, накричатися, випустити пар. Ходіть разом босоніж по траві, це чудовий засіб від неврозів і емоційного перезбудження. Заведіть собаку, щоб завжди був привід прогулятися перед сном. Беріть з собою і свою дитину. Давайте йому вести пса на повідку. Хоч якась відповідальність сприятиме більш спокійного поведінки малюка і вмінню зосереджуватися.
2
Запишіть надмірно рухомого дитини в спортивну секцію. Підійде секція легкої атлетики, футбол, баскетбол, кінна їзда. Нехай зганяє свою енергію в спорті. Тоді у ваш будинок прийде довгоочікувана тиша і спокій. Якщо спортивні секції з якоїсь причини не ваш варіант, грайте з ним в рухливі ігри у дворі або на пляжі. Волейбол, гилка, хованки, догонялки. Залучайте в гру інших хлопців.
3
Придбайте абонемент у басейн, походіть з дитиною на масаж (або робіть його один одному самі). Це буде сприяти релаксації, гармонізації психологічного стану вашої дитини. Можете спробувати лікувальні трав'яні ванни.
4
Пийте чай з м'ятою або мелісою. Також будуть ефективні настої пустирника і валеріани. Або протягом тижня давайте малюкові перед сном склянку гарячої води, розмішавши в ньому перед цим три чайні ложки меду. Інше солодке при такій терапії краще обмежити. Гарячий напій на меду нормалізує сон вашого малюка, заспокоїть нерви.
5
Якщо нервовість дитини пов'язана з його розпещеністю, можете застосувати метод «соціальної терапії». Іншими словами, віддайте чадо в якийсь колектив - дитячий хор, спортивну секцію, дитячий садок, запросіть на його день народження хлопців з двору. Спілкування з іншими дітьми допоможе йому усвідомити, що він не єдиний на світі дитина - є інші діти і щоб дружити з ними, потрібно поважати їх.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не бийте дітей. Якщо він нервує, значить, на те є якась внутрішня причина, конфлікт. Потрібно розібратися в ній. А фізичні покарання тільки породять нові проблеми.
Корисна порада
Зверніться по допомогу до фахівця, якщо рівень збудливості дитини вже не дозволяє вам контролювати його самостійно. Фахівець допоможе виявити причину такої поведінки, бо буде дивитися на проблему комплексно. Дитячий психолог зможе стати вашим соратником у вирішенні цієї проблеми.
Новонароджені діти не вміють говорити, тому плач заміняє їм мова - за допомогою плачу діти хочуть сказати батькам, що їх щось не влаштовує, і причин тому може бути маса. Завданням батьків стає визначити, чого саме не вистачає дитині, чому він відчуває дискомфорт, і реалізувати його потреби, щоб малюк заспокоївся. Про що потрібно задуматися батькам, якщо дитина плаче?
Інструкція
1
Характер плачу дитини , його тон і звучання можуть розповісти вам багато про що - зокрема, плач дитини сильно відрізняється, якщо у нього щось болить, або якщо він голодний і хоче маминої турботи і уваги.
2
Поговоріть з дитиною вголос, розкажіть про те, що ви зараз зробите, коментуйте свої дії, кажіть дитині ласкаві слова. Якщо це не заспокоїть малюка, приділіть йому ще більше уваги - візьміть на руки, запитаєте, що трапилося, передавайте дитині відчуття спокою і безпеки. Навчіться розуміти мову дитячого плачу, і тоді ви легко зрозумієте, що саме хоче ваш малюк.
3
Якщо дитина плаче особливо сильно і надривно, виключіть з причин захворювання - перевірте, чи не відчуває дитина труднощів з диханням, чи немає у нього підвищеної температури, чи не відмовляється він від їжі. При найменшій підозрі на хворобу покажіть дитини педіатра.
4
Якщо здоров'ю дитини нічого не загрожує, його плач може бути викликаний болем, голодом, самотністю і нудьгою, дискомфортом, коліками, або ж просто бажанням розслабитися. Спробуйте по черзі виключити всі причини - методом виключення ви визначите головну, після усунення якої дитина перестане плакати.
5
Погодуйте дитини , змініть йому підгузник або пелюшку, переодягніть в більш зручну і чистий одяг. Якщо плач дитини викликаний непереносимістю будь-якого продукту з прикорму, ви незабаром відзначите взаємозв'язок плачу і годування, і зможете усунути продукт з харчування.
6
Іноді плач дитини може бути викликаний недосипанням і втомою. Вчасно укладайте дитини спати вдень і вночі, і по можливості спите разом з ним, щоб не відчувати втоми і занепокоєння.
7
Часто малюки відчувають біль в животі через коліків, і з ними необхідно справлятися, поки дитина сама не має можливості позбуватися від болів, і вони стають причиною плачу. Якщо у дитини напружений живіт, він підтягує вгору ніжки і плаче, швидше за все у нього болить живіт, і в кишечнику скупчилися гази - тому ви повинні зробити дитині невелику зарядку, підтягуючи його коліна до живота, а потім розпрямляючи їх.
8
Зробіть дитині легкий масаж, прикладіть його животом до свого тіла. Щоб позбутися від скупчилися газів, давайте малюкові дитячий чай з фенхелем, укропную воду або медикаментозні препарати, які підходять для маленьких дітей.
9
Крім того, дитина може плакати через нежить, незручною і гнітючої одягу, подряпин, перезбудження, і багато чого іншого. Найчастіше носите дитини на руках, поклавши його в слінг, щоб він постійно відчував тепло вашого тіла.
10
Увімкніть розслаблюючу музику, заспівайте пісню, скупайте дитини в теплій ванні. Запаліть ароматичну лампу з маслом ромашки, зробіть масаж - це також заспокоїть дитини . Дайте йому гримить предмет або брязкальце - вони відвернуть дитини від причини плачу.
11
Ніколи не сваріть плаче дитини , не нервуйте і не зліться. Демонструйте йому свою турботу і любов.