Як купати новонародженого у великій ванні.

Протягом перших 6 місяців рекомендується купати дітей щодня, в літній час навіть 2 рази на день. Ідеальний час - перед сном і одним з вечірніх годувань. Водні процедури в теплій воді заспокоюють. Купати новонародженого у великій ванні можна відразу, але будуть потрібні певні навички. Звичайно, ванну необхідно ретельно почистити содою або дитячим милом. Щоб для вашої дитини купання було комфортним і приємним, дотримуйтесь простих правил.
Вам знадобиться
  • сода або дитяче мило, марганцівка, м'який рушник
Інструкція
1
Вода повинна бути теплою (від 36 до 38 градусів). Кип'ятити воду не потрібно. Щоб повітря у ванній кімнаті не був занадто вологим, наливайте спочатку холодну воду, а потім додавайте гарячу, помішуючи для рівномірного розподілу тепла. Вимірюють температуру води спеціальним водним градусником, а якщо його немає, то можна скористатися старим «бабусиним» методом: опускати в воду лікоть руки.
2
Краще залишити двері в ванній кімнаті прочиненими. Робиться це для того, щоб температура повітря в приміщенні для купання була приблизно такою ж, як в інших кімнатах. Тоді перехід після з ванної кімнати в інші буде м'яким.
3
Не забудьте про власну гігієну: вимийте руки з милом, зніміть прикраси.
4
Краще купати малюка удвох. Один підтримуватиме, інший - мити. Якщо помічників немає, то можна використовувати спеціальне пристосування для купання дітей - гамак. Але не залишайте немовляти без нагляду у ванні ні на секунду.
5
Поки не зажила пупкова рана, додавайте в воду розчин марганцівки (вода повинна бути слабо - рожевою).
6
В воду малюка опускайте обережно, щоб не налякати його. Тримайте дитини правильно: обхопіть однією рукою за далеке від вас плічко або тримайте її в пахвовій западині, потилицю дитини притримуйте зап'ястями. Це свого роду страховка для малюка. Акуратно вимийте все складочки на тілі дитини.
7
Голову краще мити в останню чергу. Злегка закиньте голівку малюка, притримуючи її долонею, намильте обережно дитячим милом або дитячим шампунем. Змивайте водичкою від особи до потилиці. Можна поливати чистою водичкою і від потилиці на лобик, щоб привчити немовляти затримувати подих. Краще якщо ви при цьому будете розмовляти з дитиною, попереджаючи його про те, що будете поливати личко. Наприклад, «раз, два, пірнаємо!»
8
Купання закінчилося. Закутайте малюка з головкою в рушник, промокніть його і віднесіть його до кімнати. Загорніть в сухий рушник.
9
Пупкову ранку обробіть, а шкіру малюка змастіть натуральним дитячим маслом або кремом. Якщо в кімнаті прохолодно, одягніть дитини в м'яку одежину. Організм немовляти утримує температуру протягом 15 хвилин, потім тепло втрачається і малюк буде мерзнути. Тому всі процедури краще зробити протягом цього часу.
10
Нагодуєте дитини і покладіть спати. Сон буде спокійним і приємним.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=q77ZYicwnHU
Зверніть увагу
Не слід щоразу мити малюка з милом або іншими лужними засобами. Краще купати просто у воді або використовувати спеціальне масло для купання немовлят.
Корисна порада
Можна поступово гартувати дитини, поливаючи його водичкою на 1 градус нижче, ніж вода у ванній, і поступово знижувати температуру.