Як виховувати важкого дитини.

Часто батьки стикаються з проблемою виховання важких дітей. Важка дитина - поняття об'ємне: агресивний, жадібний, плаксивий і брехунець - все це важкі дітки. До кожного малюкові потрібно знайти свій підхід, свій шлях виходу з ситуації. Як вплинути на поведінку врунішек і фантазерів? Світ дитини наповнений як реальними, так і казковими подіями. Малий мріє побути чарівником і починає фантазувати. Загравшись, він і сам вже не пам'ятає, де його фантазія, а де реальність.
Інструкція
1
Діти починають вигадувати у віці 3-4 років, в 5-6 років перетворюються на фантазерів. Вони самі і вірять і не вірять у те, що ночами іграшки ходять і розмовляють, поки всі сплять. Сюжети для ігор стають реальними: пістолетики стріляють і вражають ворога, ляльки хворіють і хочуть їсти. Насправді це не обман, а фантазії малюка, які говорять про його хорошому уяві. Але іноді діти вигадують щось, щоб заповнити порожнечу в своєму внутрішньому світі.
2
Якщо ваша дитина фантазує, не звинувачуйте його в брехні. Пошукайте причину, спробуйте розібратися, чому маля фантазує. Наприклад, він уявив себе богатирем і переможцем ворогів, якщо він слабкий фізично. Чи донька розповідає, як в «тиху годину» під ліжко заліз Буратіно і всіх смішив.
3
Направте фантазію дитини в творчість - нехай малюк намалює вигадане ім. Таким чином його фантазія може перетворитися на літературний або художній «шедевр». Але іноді крихітка, замість того щоб долати труднощі, йде у свій вигаданий світ, перетворюючись на пустого мрійника. Таким діткам треба нагадувати про справи і «повертати на землю».
4
Але брехня набагато небезпечніше фантазії і батьки самі винні в тому, що дитина бреше. Спочатку вони вимагають від нього, щоб він завжди говорив правду, а почувши, карають або лають. Тому у малюка виникають думки про те, як прибрехати, схитрувати або недоговорити. Для нього це спосіб самозахисту.
5
Буває, діти брешуть, щоб обійти заборони дорослих для досягнення своєї мети. А іноді обман - небажання ябедничати або спосіб не видати секрети друзів (що зустрічається і у дорослих) .Поменьше сваріть малюка, і у нього стане менше причин вам брехати. Подумайте, який ваш вчинок міг підштовхнути його до брехні.
6
Самі не подавайте приклад, наприклад, не просите сказати по телефону, що вас немає вдома. Намагайтеся виконувати свої обіцянки, якщо не вдається, то поясніть малюкові чому, а не просто отмахнітесь. Хваліть своє чадо. З часом ви впораєтеся з проблемою обману, найголовніше - ваше бажання. Адже патологічних брехунів, яких марно виховувати - одиниці.