Як змусити себе вставати рано вранці. Як вранці рано вставати.

Багатьом людям дуже складно прокинутися рано вранці і при цьому зберегти гарний настрій. Сповнені енергією лише ті з нас, які відносяться до «жайворонків». Решта ж насилу можуть підняти голову з подушки, коли будильник дзвонить вже в десятий раз. Якщо ви хочете навчитися рано вставати вранці і нікуди не спізнюватися, то ви можете скористатися наступною інструкцією.
Інструкція
1
Наше тіло швидко виробляє звички, тому якщо кожен день ви будете вставати в певний час, то з кожним вранці прокинутися вам буде набагато легше. Якщо ви до цього вставали вже вдень, то спочатку щоденне пробудження вранці може бути неймовірно складним. Проте ні в якому разі не здавайтеся, не робіть собі поблажок, навіть у вихідні намагайтеся встати раніше. Поступово ваш організм підлаштуватися під такий ритм життя і незабаром ви навчитеся вставати вранці навіть без будильника.
2
Вже якщо ви поставили будильник, то вставайте відразу ж, як він починає дзвеніти. Чим більше ви будете натискати на кнопку «Дрімати», тим складніше буде встати після. Найкращий спосіб вирішити таку проблему - віднести будильник в протилежний кут кімнати. Таким чином, для того щоб відключити його, вам буде потрібно змусити себе встати. Розштовхавши себе один раз, ви врядли заснете потім.
3
Ключем до раннього пробудження є бажання прокинутися рано. Якщо у вас є мотивація, то мозок не буде придумувати різноманітні причини, через які ви зможете довше поспати. Ретельно подумайте про те, які переваги дасть вам ранній підйом.
4
Перед тим як заснути, повторіть про себе кілька разів час, коли потрібно встати вранці. Якщо ви зможете сконцентруватися, то налаштуєте свою свідомість і зможете без проблем прокинутися.
5
Те, що вам необхідно встати рано вранці, не означає, що і лягти спати потрібно якомога раніше. Найчастіше люди сплять набагато більше, ніж вимагає їх організм. Рекомендується лягати спати лише в тому випадку, якщо ви відчули втому. А якщо ви ляжете раніше цього моменту, то попросту втратите час.
6
Прокинувшись, зробіть кілька вправ. Завдяки ним ви позбудетеся від сонливості, повернете ваш організм в тонус, нормалізуете кровообіг. Ідеальний варіант - прийняти холодний душ, проте не кожен зможе зважитися на такий крок.
Одні люди здатні прокидатися по першому сигналу будильника і навіть на кілька хвилин раніше нього, інші - весь час відтягують цей момент в надії поспати довше. І якщо для перших процес пробудження дається відносно легко, то для других він кшталт подвигу.
Інструкція
1
Своєчасний підйом на роботу - запорука вдалого дня, а щоб встати вчасно, необхідно як слід виспатися. Не дарма ж існує приказка «ранок починається ввечері». Тому якщо ви насилу піднімаєтеся з ліжка, то слід переглянути розпорядок дня, зокрема вечора. На сон бажано відводити не менше 7 годин, тому не дивуйтеся, якщо організм починає «бунтувати» при недосипі. А постійне обмеження часу нічного відпочинку може привести до депресивного стану і хронічної втоми.
2
Підготуйтеся до майбутнього сну: за годину до нього вимкніть телевізор і комп'ютер. Найкраще цей час зайняти косметичними процедурами, прослуховуванням спокійної музики, читанням книг. Небажане вживання бадьорять напоїв. І хоча перші глотки кави здатні викликати сонливість, якість вашого сну після них опиниться під загрозою.
3
Подумки налаштуйтеся на ранковий підйом і задайте його час. Робіть так кожен раз перед сном: це дозволить вам «настроїти» ваші внутрішні годинники і з часом ви навчитеся прокидатися раніше будильника.
4
Руки геть від будильника! Зайві п'ять хвилин нічого не вирішать - це всього лише звичка, яка створює ілюзію продовження сну. Насправді, якщо систематично відсувати час підйому з ліжка, то можна і зовсім проспати на роботу. Просто в певний момент ваш мозок перестане вловлювати повторний сигнал або ви почнете відключати будильник на автопілоті.
5
Після пробудження не робіть різких рухів. Потягніться, не відкриваючи очей, відчуйте кожну клітину вашого тіла, уявіть, як всередині розливається сонячне світло. Потім відкрийте очі, озирніться, включите лампу.
6
Відкрийте вікно - впустіть в кімнату чисте повітря. Якщо вже розвиднілось, розсуньте штори.
7
Наведіть своє тіло в порядок: прийміть душ, зробіть всі інші гігієнічні процедури.
8
Увімкніть бадьорить музику, яка вам допоможе остаточно прокинутися і налаштуватися на новий день.