Як вибрати зовнішній вінчестер.

Досить часто користувачі ноутбуків стикаються з тим, що вільний простір на жорсткому диску закінчується. Найкраще рішення такої проблеми - це покупка нового зовнішнього вінчестера . На таких пристроях ви можете не тільки зберігати важливу інформацію, але і встановлювати операційну систему. Сьогодні в магазинах представлена величезна різноманітність моделей зовнішніх жорстких дисків, воно може заплутати недосвідченого покупця. Скориставшись поруч порад, ви помітно полегшите собі пошук потрібного зовнішнього пристрою і зможете підібрати кращий з представлених.
Інструкція
1
Зовнішній вінчестер - це те ж саме пристрій, що встановлено у вас в комп'ютері, за одним винятком: його можна без проблем відключати від ноутбука. Велика частина моделей зовнішніх жорстких дисків представлені у форм-факторах 2,5 і 3,5 дюйма. Перший варіант дуже зручний, він малий за розмірами і в теж час не вимагає ніяких додаткових джерел живлення. Вінчестери, виконані у форм-факторі 3,5 дюйма, важать набагато більше і часто вимагають живлення від мережі 220 В. Тому перед тим як вибирати зовнішній вінчестер, необхідно визначитися з тим, для яких цілей ви будете його використовувати, як часто переносити.
2
Одна з найважливіших характеристик, на яку потрібно в першу чергу звернути увагу - це обсяг. Від нього залежить кількість інформації, яку ви зможете записати на пристрій. Стандартний обсяг пристрої форм-фактора 2,5 дюйма коливається від 500 Гб до одного терабайта. А ємність зовнішніх вінчестерів, виконаних у форм-факторі 3,5 дюйма, вже обчислюється декількома терабайтами. Але пам'ятайте про те, що дійсний обсяг дещо нижче заявленого.
3
Наступне, що потрібно перевірити - це швидкість роботи. Вона визначається наступними показниками: інтерфейс (що відповідає за передачу даних), швидкість середнього часу доступу і швидкість обертання шпинделя. Якщо вам потрібно якомога більш швидке пристрій, то ідеальний варіант вибрати вінчестер з інтерфейсом eSATA або USB 3.0.
4
Від швидкості обертання шпинделя залежить час, який буде витрачено на пошук необхідної інформації. Моделі, виконані у форм-факторі 2,5 дюйма, мають 5400 оборотів в хвилину, а 3,5 дюймові пристрої відрізняються більш високою швидкістю (7200 об/хв).
5
Вибираючи пристрій, перевірте сумісність з вашою ОС. Її можна визначити файлової системою зовнішнього вінчестера - FAT32 або NTFS. У першому випадку ваш пристрій зможе працювати з усіма існуючими операційними системами, не лише новими, але і старими. Однак головна перевага NTFS - це можливість передавати файли об'ємом більше 4 Гб.