Як намацати лімфовузли. Як лікувати завушний лімфовузол.

Лімфовузли - це бар'єри на шляху розповсюдження інфекції і ракових клітин. Вони збільшуються в розмірах і стають болючими при обмацуванні, якщо в організм потрапляє інфекція або розвивається онкологічний процес. Лімфовузли здорової людини округлі, рухливі, безболісні і еластичні на дотик.
Інструкція
1
Для того щоб промацати завушні лімфовузли, покладіть руки в поглиблення позаду вушної раковини. Обережно натискайте на шкіру круговими рухами, і спробуйте визначити тут лімфовузли.
2
Для дослідження підщелепних лімфовузлів злегка опустіть голову. Пальці розташуйте в області кута нижньої щелепи і спробуйте намацати лімфовузли, просуваючись у бік підборіддя. Підщелепні лімфовузли справа зручніше шукати лівою рукою, і навпаки.
3
Щоб промацати підборіддя лімфовузли опустіть голову. Пальцями однієї руки досліджуйте область під підборіддям по середньої лінії.
4
Для того щоб знайти задньоийні лімфовузли поверніть голову в сторону і покладіть долоню на передню поверхню шиї. Ви відчуєте, що в стороні, протилежної тій, в яку ви повернули голову, між ключицею і вухом натяглася м'яз. Це грудино-ключично-соскоподібного м'яза, за її задньому краю прощупайте задньоийні лімфовузли.
5
Поверніть голову в інший бік і прощупайте лімфовузли, розташовані по задньому краю м'язи з іншого боку. Пальці ставте перпендикулярно поверхні шиї.
6
За переднього краю цій же м'язи з обох сторін прощупайте передньошийні лімфовузли.
7
Надключичні лімфовузли прощупайте в надключичних ямках з обох сторін.
8
Підключичні лімфовузли досліджуйте по ходу верхніх ребер під нижнім краєм ключиць.
9
Для обмацування пахвових лімфовузлів одну руку відведіть в сторону і вгору. Пальці іншої руки покладіть в пахвову западину. Повільно опускайте підняту руку і одночасно намагайтеся намацати пахвові лімфовузли.
10
Щоб промацати ліктьові лімфовузли зігніть одну руку в ліктьовому суглобі під прямим кутом і розслабте. Пальці іншої руки розташуйте ліктьовому згині ближче до його внутрішньої частини і спробуйте знайти ліктьові лімфовузли.
11
Пахвинні лімфовузла прощупується над і під складкою, яка утворюється при згинанні ноги в тазостегновому суглобі. Обмацуйте лімоузли вздовж всієї складки.