Як дізнатися системні дані комп'ютера.

Більшої частини користувачів комп'ютерів точно знати, які саме комплектуючі встановлені всередині системного блоку, в общем-то, нема чого. Поки він нормально працює і виконує завдання, поставлені власником, цікавитися «начинкою» комп'ютера немає потреби. Але настає момент, коли продуктивності комп'ютера перестає вистачати, потрібно думати про апгрейд, і в такій ситуації необхідно точно знати, що саме знаходиться всередині системного блоку.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер або ноутбук, адміністраторський доступ до комп'ютера, доступ в інтернет (або дистрибутив AIDA64 Extreme Edition).
Інструкція
1
Скачайте інсталяційний пакет програми AIDA64 Extreme Edition. Він доступний для скачування на офіційному сайті http://www.aida64.com/downloads. Зайдіть на сайт і відкрийте сторінку закачки програми.
2
Виберіть безкоштовну, розраховану на тридцять днів використання версію програми і почніть скачування. Згодом можна буде придбати ліцензію і поліпшити пробну версію програми до повної.
3
Запустіть завантажений файл. Процес установки програми досить простий. Виберіть папку, в яку встановиться програма, і прийміть умови ліцензійної угоди.
4
Після того, як установка програми буде завершена, вона автоматично запуститься. Якщо цього з якоїсь причини не відбулося, двічі клікніть по ярлику програми, який з'явився на робочому столі вашого комп'ютера.
5
У вікні праворуч розташований стовпець з перерахуванням доступних елементів меню. По черзі вибирайте ці елементи, встановлюючи на них курсор. У вікні праворуч будуть відображені докладні характеристики тієї деталі, до якої належить цей пункт.
6
Запишіть або роздрукуйте ті характеристики, які вам потрібні. Для того, щоб мати повну інформацію про вміст системного блоку, в цей список повинні входити наступні параметри: виробник, модель і частота процесора, повна назва материнської плати, обсяг і тип встановленої оперативної пам'яті, модель відеокарти, модель жорсткого диска і оптичного приводу.
7
Щоб дізнатися модель і потужність блоку живлення комп'ютера, зніміть бічну кришку корпусу і знайдіть наклейку з характеристиками на блоці живлення. На ній зазначена модель пристрою і його максимальна вихідна потужність. Запишіть ці параметри, так як вони грають дуже важливу роль при виборі можливих варіантів апгрейда комп'ютера.