Як вставити щелепу. Як вставити самому собі щелепу.

Нижня щелепу вправляється вручну і без наркозу, в разі невдачі маніпуляції проводяться під загальним знеболенням. Застарілі і звичні вивихи нижньої щелепи вправляються оперативними методами.
Вам знадобиться
  • - рушник або марля;
  • - стілець;
  • - асистент
Інструкція
1
Посадіть пацієнта на стілець спиною до стіни, щоб його потилицю стосувався стіни, або попросіть асистента встати за спиною пацієнта і утримувати його голову в нерухомому стані. Голова пацієнта повинна знаходитися на 10 см вище кистей ваших рук.
2
Оберніть великі пальці своїх рук рушником або марлею для захисту від прікусиванія зубами пацієнта під час вправляння.
3
Встаньте перед сидячим пацієнтом і попросіть його якомога ширше відкрити рот. Покладіть загорнуті великі пальці на корінні зуби нижньої щелепи. Іншими пальцями обхопіть нижню щелепу зовні і знизу.
4
Тисніть на нижні корінні зуби вниз і назад, а пальцями, що охоплюють щелепу зовні, одночасно піднімайте підборіддя вгору.
5
Швидко перемістіть великі пальці з корінних зубів в сторону ясен верхньої або нижньої щелепи. Вправлення станеться з характерним клацанням і щелепи зімкнуться.
6
Якщо не вдалося вправити двосторонній вивих одночасно, то спробуйте спочатку вправити з одного боку, потім з іншого.
7
Якщо вивих односторонній, то тисніть на щелепу тільки з хворої сторони.
8
Якщо вам не вдається вправити вивих, то натискайте на корінні зуби тільки вниз, піднімаючи догори підборіддя, протягом декількох хвилин. Жувальні м'язи розслабляться і не перешкоджатимуть вправляння.
9
Після вправлення попередьте пацієнта про те, що протягом 6 тижнів не можна широко відкривати рот, позіхати, підкладаючи кулак під підборіддя як обмежувача. Їжу ж необхідно нарізати маленькими шматочками.
10
Якщо вам не вдалося самостійно вправити вивих, зверніться до приймального відділення лікарні, в стоматологічну клініку або в травмпункт. Лікар вправить вивих вручну під наркозом.
11
Якщо вивих нижньої щелепи застарілий або звичний, то зверніться до хірурга для вирішення питання про оперативне вправлении.