Як прати ватяну ковдру.

Багато господинь традиційно набувають в спальню ватяні ковдри - вироби, звичні в побуті і дозволяють зігрітися навіть у прохолодній кімнаті. Бавовна є екологічно чистим матеріалом і (поки не вбере багато пилу) практично не викликає алергічних реакцій. Між тим, ці вироби важкі і дуже непрості в догляді. Як правило, прати ватяну ковдру в пральній машинці або вручну не представляється можливим. Однак досвідчені господині вміють оновлювати цю річ і правильно доглядати за нею.
Вам знадобиться
  • - Тепла вода;
  • - господарське мило;
  • - пральний порошок;
  • - поролонова губка;
  • - жорстка щітка ;
  • - плямовивідник;
  • - вата;
  • - вибівалка;
  • - хороша хімчистка.
Інструкція
1
Не періть ватяну ковдру, повністю замачівая виріб у воді. Навіть якщо ви зважитеся на цей «подвиг» і уживіть велике прання, вата швидко зіб'ється в грудочки, і річ стане виглядати негарно і стане не комфортною. Сушити повністю промочені виріб з наповнювачем з вати доведеться довгий час, причому в прохолодну погоду мокрий бавовна може стати живильним середовищем для грибків.
2
Видаліть з поверхні заплямованого ковдри стійкі забруднення за допомогою підходящого засобу для виведення плям. Не забудьте прочитати інформацію на бирці вироби і на упаковці побутової хімії - важливо не зіпсувати агресивними засобами ненепохитно забарвлену річ. Протирайте пляма на ковдрі ватяним тампоном, змочуючи його в плямовивідника. Намагайтеся добре віджимати вату.
3
Прибрати ореоли після виведеного плями і звичайну бруд можна, застіривая окремі місця під струменем теплої води. Натирайте їх господарським милом або кашкою з прального порошку. Намагайтеся працювати тільки з верхньої поверхнею ватного ковдри, щоб не дуже намочити наповнювач. Допустимо користуватися жорсткою щіткою. Залишки забруднень і мильної піни видаліть поролоновою губкою, умочати її в чисту воду.
4
Просушите очищене ватяну ковдру на сонці, в крайньому випадку - у батареї опалення (але не на самому опалювальному приладі!). Ультрафіолетові промені не тільки висушать річ, але і прожарити її і знищать пилових кліщів в ваті. Гарненько вибийте виріб від пилу. Протягом сушки ковдри необхідно кілька разів збивати вату, діючи вибивачкою і розминаючи наповнювач пальцями.
5
Зверніться в хімчистку з хорошою репутацією, якщо ваше ватяну ковдру сильно забруднилася і вимагає комплексної прання. Професійне обладнання більш пристосоване з роботою з речами, які вимагають особливого догляду. Зазвичай ватяну ковдру в хімчистці обробляється ультрафіолетовими променями, які вбивають мікробів в товщі тканини і наповнювача.
Корисна порада
Не варто користуватися ковдрою з вати роками, навіть якщо ви бережете його від забруднень і регулярно проводите домашню і професійну чистку. Вата - це чудовий пилозбірник, а значить, накопичувач пилових кліщів і джерело алергічних реакцій. Крім того, виріб з часом неминуче зваляється і зробиться тонше. Час від часу слід змінювати ковдру з вати; простіше ж і дешевше купити замість нього більш практичну річ з синтетичної набиванням.