Як відклеїти стрази. Як видалити клей від страз з одягу.

Часто буває так, що вподобана в магазині річ хороша всім, крім обробки, наприклад, має надмірну кількість страз, в такому випадку має сенс ці стрази видалити. Справа ця аж ніяк непроста. Наші поради знадобляться і початківцям швеям, адже трапляється, що декор потрапляє не на потрібне місце і його також доводиться видаляти.
Інструкція
1
Способу безслідного видалення страз не існує. Як правило, від стрази залишається слід клейової основи. Якщо на одязі використані термо-стрази, то можливий варіант наступного видалення. Необхідно придбати спеціальний паяльник для страз і нагріти його до температури плавлення клею. Потім акуратно нагрійте кристал, при цьому розплавивши клейову основу, і дбайливо видаліть страз пінцетом. Ні в якому разі, не беріть кристал руками, так як сильний опік при цьому гарантований. Даний варіант видалення стрази має істотний мінус, що полягає в тому, що клей все одно залишиться на одязі, залишаючи небажаний слід. Використовувати цей метод можна в разі заміни кристала. Зазвичай це відбувається, якщо страз помутнел, потріскався і його треба замінити на більш привабливий, або ж існує необхідність змінити колір обробки.
2
Використовуйте уайт-спірит. Нанесіть рідина на виворітну сторону тканини точно в місце кріплення страза. Зачекайте не більше хвилини і акуратно отщелкніте кристал. Зверніть увагу! Обов'язково протестуйте тканину на стійкість до розчинника. Уайт-спірит агресивний, можете спробувати бензин від запальничок «Zippo» (тільки оригінальної якості).
3
Спробуйте нагріти одежна клей, на який кріпляться стрази, гарячою праскою. Робіть це також з виворітного боку і використовуйте марлю і тонку тканину, щоб не спалити виріб. Клей швидко застигає, тому отщелкивали стрази, нагрівайте і знову отщелкивали.
4
На противагу гарячого праски можна використовувати джерело холоду. Наприклад, покладіть виріб на 30 хвилин в морозильну камеру, а потім гострим предметом видаляйте стрази. Якщо не піддаються з першого разу, то спосіб не підходить. Від морозу руйнується лише смолянистий клей, його використовують в неякісних китайських кристалах.
5
Плями від клею можна вивести професійними миючими складами. У домашніх умовах експериментувати не рекомендується - віддайте речі в хімчистку.