Як зшити одяг. робимо самі своїми руками одяг.

Одяг, зшитий своїми руками - це не просто одяг, це відображення творчого потенціалу майстрині. Носиться така одяг з особливим настроєм, адже її власниці є чим пишатися, і до того ж вона точно знає, що другої такої речі немає ні в кого в світі.
Вам знадобиться
  • - Базова викрійка
  • - Тканина
  • - Кравецькі сантиметр
  • - Ножиці
  • - Мел
  • - Флизелин
  • - Швейна машина
  • - Праска
  • - Замок-блискавка, гачки, гудзики
Інструкція
1
Якщо ви не вмієте шити, але дуже хочете навчитися, то почніть з чого-небудь відносно нескладного. Наприклад, з пошиття спідниці. Зразків базового лекала є дуже багато, знайти будь-яке з них можна без праці на рукодельческіх сайтах.
2
Роздрукуйте зразок лекала, перенесіть його на великий аркуш паперу в масштабі 1: 1, виріжте викрійку ножицями і відкладіть її в сторону.
3
Візьміть тканину, приготовлену для розкрою і уважно огляньте її на просвіт на предмет наявності в ній дефектів, затягувань, дірочок, вузликів. Розкладіть тканину на столі, склавши її вдвічі по частковій нитки лицьовою стороною всередину. Низ вироби повинен проходити вздовж поперечної нитки. Обведіть частини викрійки крейдою, залишаючи припуски на шви. Припуск на підгин низу повинен складати 4 см, боковий припуск - 3-4 см, на припуск уздовж середини заднього полотна залиште сантиметрів 7-8 з урахуванням майбутньої шліци. Вгорі припуск залишати не потрібно, над бічними швами і витачкамі зробіть невеликий підйом.
4
Розкроїте пояс по пайовий нитки і тут же проклейте його флізеліном, склавши навпіл лицьовою стороною вгору. Якщо спідниця буде з підкладів, то його можна кроїти по вже наявній викрійці, не залишаючи припусків під шліцу і підгин. Змітайте викроєні деталі спідниці нитками, контрастними до кольору спідничні полотна. Приміряйте спідницю перед дзеркалом. Якщо виріб вийшов широким, надлишок тканини заколіть шпильками, якщо ж навпаки занадто вузьким, розпоріть шов і додайте тканини із запасу.
5
Налаштуйте швейну машину, першим ділом стачайте передні і задні виточки. Всі шви на машинці необхідно виконувати в одному напрямку, наприклад, тільки зверху вниз. Стачайте бокові шви, не забувши залишити зліва незашітим відрізок для вставки замка-блискавки. Зшийте разом два задніх полотна спідниці до позначки «шліца», оформите шліцу.
6
Припуск верхньої сторони шліци закріпіть флізеліном. Обмітайте бокові шви, підшийте низ, пришийте пояс, застібку, гачки або гудзики.
7
Тепер готовий виріб потрібно ретельно випрасувати за допомогою пари. Виверніть спідницю навиворіт і розгладьте всі шви, починаючи з виточок. Пропрасуйте заднє й переднє полотнища, намагайтеся не допустити косих заломів внизу вироби. Ваша спідниця готова.