Як встановити новий біос. Як встановити биос на комп'ютер.

Установка нової версії BIOS здатна відкриває нові можливості оверлокінгу і роботи з вмістом комп'ютера. Після оновлення часто виправляються старі помилки в роботі з апаратним забезпеченням. Виробник часто оновлює версію BIOS для своїх материнських плат і пропонує користувачам кілька шляхів установки - через DOS або безпосередньо з системи.
Вам знадобиться
  • - образ завантажувального диска Windows 98 або Windows ME;
  • - програма-прошивальщик і сама прошивка BIOS, завантажена з сайту виробника материнської плати
Інструкція
1
Щоб перепрошити BIOS необхідно скачати з сайту виробника саму прошивку і програму-прошивальщик. Також скачайте образ завантажувального диска для Windows 98.
2
Створіть завантажувальний диск, вказавши шлях до файлу образу завантажувальної дискети і дописавши в диск відповідні файли BIOS. Зробити це можна за допомогою Nero або Ultra ISO. Алгоритм запису в цих додатках аналогічний. Необхідно відкрити файл образу системи за допомогою програми і скопіювати файли від самого БІОСа .
3
Обнулите версію BIOS. Для цього вийміть батарейку з материнської плати приблизно на 10 хвилин, або виберіть в налаштуваннях «Load Defaults BIOS».
4
Вставте записаний диск в дисковод, перезапустіть комп'ютер. Запуститься командний рядок. Наберіть «dir», будуть показані файли прошивки і BIOS. Скопіюйте на віртуальний диск файли awdflash.exe і copy nf3916.bin за допомогою команд copy («copy awdflash.exe C:» і «copy nf3916.bin C:»).
5
Перейдіть у відповідний розділ командою «C:». Задайте параметри «awdflash nf3916.bin oldbios.bin/py/sy/cc/cp/cd/e».
6
Перепишіть стару версію назад на дискету (команда «copy oldbios.bin A:») і перезавантажте комп'ютер за допомогою поєднання клавіш Ctr, Alt і Del. Можна заходити в BIOS і виробляти потрібні налаштування.
Зверніть увагу
Всі дії виробляються на свій страх і ризик. При невдалій прошивці комп'ютер не зможе завантажитися і його доведеться нести в сервісний центр. Якщо точно не відомо, які переваги дасть оновлення BIOS, то його краще не оновлювати.
Корисна порада
Не варто оновлювати BIOS безпосередньо з Windows, оскільки це може стати причиною повної непрацездатності системи. Якщо все-таки захочеться «оновитися» безпосередньо із системи, то робіть це в повній відповідності з інструкцією виробника. Також зверніть увагу на версію драйвера, яка повинна бути не нижче версії 6.66 (у випадку з материнськими платами ASUS).