Як виростити алмаз в домашніх умовах. Як зробити черепушку.

Кристали - це тверді тіла, молекули або атоми, які утворюють кристалічну решітку. Виростити їх можна за допомогою процесу кристалізації розчинів, парів або розплавів, який починається за певних умовах , наприклад, перенасичення пара, переохолодженні рідини.
Вам знадобиться
  • - дистильована або кип'ячена вода;
  • - хімічний посуд для приготування розчину;
  • - лабораторний фільтр, який можна замінити промокашкою або ватою;
  • - чистий аркуш паперу.
Інструкція
1
Для вирощування гарного кристала правильної форми, необхідний чистий розчин. Щоб його приготувати потрібні: дистильована або кип'ячена вода, хімічний посуд для приготування розчину, лабораторний фільтр, який можна замінити промокашкою або ватою, чистий аркуш паперу.
2
Щоб кристал виріс великим і красивим, потрібно багато часу. Це складний і тривалий процес, який вимагає обережності й терпіння. Спочатку треба приготувати маленький кристалик - затравки. Як тільки з'являться перші кристалики необхідно вибрати з них ті, які мають найбільш правильну форму або які найбільше подобаються.
3
Хімічний стакан наповніть наполовину теплою водою і додайте малими порціями сіль. Розчин перемішайте після кожної порції речовини. Як тільки воно перестає розчинятися, все ще раз ретельно розмішайте. Приготований розчин відфільтруйте в іншу склянку, де буде рости кристал, і накрийте його папером. Вже через тиждень кристал помітно підросте.
4
Слід наглядати за тим, щоб при випаровуванні розчину верхня частина кристала не опинилася на повітрі. Це його зіпсує. Щоб такого не сталося, додавайте розчин в ємність в міру необхідності.
Зверніть увагу
У процесі росту головного кристала в розчині можуть з'являтися і рости інші кристалики, які необхідно видаляти не рідше разу на два тижні.
Корисна порада
Фільтрувати розчин краще всього через лабораторний фільтр, але якщо його немає, то можна використовувати промокашку або вату. Чим він щільніше, тим чистіше буде рідину.