Як намалювати обсяг.

Картини професійних художників завжди вражають уяву: як витончено і достовірно можна на плоскому аркуші паперу зобразити величезний об'ємний світ фантазії або реальні предмети. У чому секрет такої майстерності?
Вам знадобиться
  • Матеріали для малювання: олівці, пастель, акварель, гуаш або чистий аркуш комп'ютерного графічного редактора.
Інструкція
1
Перш ніж малювати об'ємний предмет, розгляньте його з різних ракурсів. Як змінюється його форма під різним кутом зору, куди падає світло і тінь, як виглядає цей предмет в сусідстві зі своїм оточенням, як проявляють себе його колір і структура. Будьте спостережливі.
2
Коли ви починаєте розташовувати ескізи предметів на аркуші паперу (наприклад, якщо ви пишете натюрморт), згадайте про поняття перспективи: це принцип розташування об'єктів в просторі, що дозволяє передати обсяг, відстань, розмір і форму. Добре підкреслити обсяг за допомогою перспективи можна, якщо помістити на передній план головні предмети: вони будуть більш чіткими, яскравими, виразними порівняно з тими, що залишаться позаду. Не забудьте, що предмети, що йдуть вдалину картини, поступово повинні звужуватися і зменшуватися, при цьому колір їх повинен злегка тьмяніти. Це так само допоможе підкреслити реальність і протяжність в просторі.
3
Зверніть увагу на те, як падає світло на зображуваний предмет. Світло направлений з певного боку, при цьому одна грань предмета стає більш освітленою. У живописі та графіці є такі поняття, як «світло, півтінь і тінь». Згідно з ними, одна частина предмета, на яку падає світло, повинна бути найсвітлішою, це світловий центр предмета. Від світлого місця фарба починає поступово тьмяніти, утворюючи «півтінь»: плавний перехід до темної, чи не освітленій стороні. Щоб правильно зобразити «світло, півтінь і тінь» в живописі, експериментуйте з відтінками основного кольору предмета. Додавайте в фарбу трохи жовтого, щоб позначити світло, і змішуйте темні або сірі відтінки, щоб показати перехід від світла до тіні. Якщо ви працюєте в графічній манері, використовуйте олівці різної якості. Твердим олівцем можна показати світло (він буде більш тьмяним), м'яким можна штрихувати насичені півтіні і тіні. Частота штриха так само має значення: чим ближче лінії, тим темніше здається предмет.
4
Якщо ви пишете глянцеві блискучі предмети, на них обов'язково з'являються відблиски і рефлекси. Відблиски - світлові лінії, розташовані якраз на місці, куди падають сонячні промені. Іноді відблиски можуть бути настільки яскравими, що під ними не видно кольору самого предмета: він стає желтим.Рефлекси - слабкі відображення на блискучій поверхні. Найчастіше багаті рефлекси виходять на порцеляні і склі. Рефлекси не дадуть яскравого відображення подібно до дзеркала, але «віддрукують» на предметі колір або ділянку відбиваного предмета.Грамотное зображення відблисків і рефлексів допоможе правильно передати обсяг.
5
Звичайно, будь-яка об'ємна річ в просторі відкидає природну тінь на поверхню, біля якої знаходиться. Намалюйте тінь в протилежній стороні від світлового плями предмета згідно логіці і фізичним законам.