Як змінити налаштування відеокарти. Як змінити драйвера.

Щоб забезпечити собі комфортну роботу з графічними додатками і максимальну продуктивність в іграх найчастіше необхідно змінити настройки відеокарти. Це можна зробити за допомогою відповідних програм або відредагувавши налаштування драйвера.
Вам знадобиться
  • Riva Tuner
Інструкція
1
Для збільшення продуктивності необхідно скористатися твікера для відеокарт. Варто зупинитися на програмі Riva Tuner, яка дозволяє збільшити частоти ядра і пам'яті плати. У головному вікні програми, у пункті «Driver settings» (налагодження драйвера) натисніть на кнопку в правій частині форми, що вказує версію драйвера, і у випадаючому меню клікніть на іконку відеокарти. Акуратно Змініть необхідні частоти. Для перегляду результатів натисніть кнопку «Test». Якщо не на моніторі чи не з'являються артефакти і проблеми з відображенням, то настройка коректна. Збережіть вибрані параметри.
2
Важливим моментом є настройка графіки саме у самій грі. Билинейная фільтрація пов'язана з накладенням текстур на тривимірний об'єкт, яка застосовується для уникнення різких колірних переходів між текстурами. Mip-mapping покращує якість зображення і продуктивність, трилинейная фільтрація об'єднує в собі білінійну фільтрацію і mapping. Анізотропна фільтрація дозволяє позбутися «ступінчастості» похилій поверхні, а згладжування допомагає усунути ефект «сходи» на краях поверхонь.
3
Налаштуйте параметри драйвера в контрольній панелі управління відеокартою. Зазначені установки можуть забезпечити як збільшення кількості кадрів в секунду, так і зменшення. Важливо знайти золоту середину. Для зміни якості графіки відкрийте панель керування Nvidia (права клавіша миші на робочому столі - «Панель управління Nvidia»). У вікні програми виберіть пункт «Adjust Image settings with preview» (зміна параметрів зображення з прев'ю), де виберіть пункт «Налаштування користувача з упором на:», і потягніть повзунок у бік пункту «Продуктивність».
4
Змініть програмні налаштування за допомогою пункту «Змінити налаштування 3D» у вкладці «Налаштування додатків». Залежно від своїх потреб змініть параметри для кожної гри або програми окремо.
Корисна порада
Для розгону відеокарт ATI більше підійде програма ATI Tool.
За допомогою налаштування параметрів відеокарти можна відрегулювати якість відображення графіки і відео, змінити дозвіл дисплея, встановити режими використання одного або декількох моніторів і багато іншого. Якщо контрольна панель відеокарти не запускається автоматично при завантаженні системи, зайти в програму, що забезпечує налаштування відеокарти, можна і «вручну».
Інструкція
1
Зайти в програму налаштувань відеокарти можна кількома шляхами. З меню «Пуск» увійдіть в «Панель управління». Якщо у вас встановлено відображення Панелі управління за категоріями, переключіться на класичний вид - клацніть напис у лівій верхній частині вікна. У вікні, виберіть значок вашої відеокарти і клацніть по ньому лівою кнопкою миші. Наприклад, у випадку, якщо встановлена відеокарта NVIDIA, в Панелі управління буде оригінальний значок виробника та підпис до нього "NVIDIA Control Panel".
2
Щоб відкрити панель налаштувань відеокарти, можна піти іншим шляхом. Відкрийте папку «Мій комп'ютер», виберіть локальний диск С (за замовчуванням ПО відеокарти встановлюється на даний диск). Перейдіть в папку "Program Files" і виберіть папку, відповідну назвою вашої відеокарти. У випадку з NVIDIA папка буде називатися "NVIDIA Corporation". Знайдіть у вибраній папці значок контрольної панелі відеокарти і клацніть по ньому лівою кнопкою миші. Для NVIDIA - папка "Control Panel Client", а іконка файлу "nvcplui.exe".
3
Існує й інший шлях виклику панелі налаштувань відеокарти. Клікніть в будь-якому вільному місці робочого столу правою кнопкою миші. У випадаючому меню клацніть по пункту «Властивості» клавішею миші, щоб викликати вікно «Властивості: Екран». Перейдіть на вкладку «Параметри» та натисніть кнопку «Додатково», щоб відкрити вікно «Властивості: модуль підключення монітора і (назва вашої відеокарти)». У вікні, перейдіть на вкладку з назвою вашої відеокарти і натисніть на кнопку "Start Control Panel".
4
Якщо ви не знаєте, яка відеокарта у вас встановлена, уточніть її назву. Для цього з робочого столу правою кнопкою миші на значку «Мій комп'ютер», у випадаючому меню виберіть пункт «Властивості». У вікні властивостей перейдіть на вкладку «Обладнання» і натисніть на кнопку «Диспетчер пристроїв». У вікні знайдіть рядок «Відеоадаптери» і розгорніть пункт каталога, натиснувши на значок «+» або двічі клікнувши на назву самої рядка. Назва підпункту і буде назвою вашої відеокарти.
5
Більш повну інформацію про відеокарту можна отримати через засіб діагностики DirectX. Для цього через меню «Пуск» викличте команду «Виконати». У вільному полі введіть команду "dxdiag" без лапок і пробілів. Дочекайтеся, поки завершиться збір даних про вашу систему. Перейдіть у вікні на вкладку «Дисплей». Інформація про відеокарту міститься в розділі «Пристрій».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qW1OErlQbJI
Зверніть увагу
Питання: де знайти настройки відеокарти Nvidia «проізодітельний та якість» Відповідь: справа в треї біля годинок значок Nvidia, по ньому правою кнопкою і в менюшке отримаєш необхідне.
Корисна порада
Як встановити і налаштувати відеокарту? Ви не знаєте, як встановити графічну карту? Тоді ця стаття написана спеціально для вас. Якщо ви не впевнені, який слот використовує ваша відеокарта, то перевірте інструкції з застосування карти. Дану інструкцію можна знайти в коробці, де лежала ваша нова відеокарта. Як тільки ви вставили відеокарту в потрібний слот, ви повинні виконувати такі дії