Як обшити панелями ПВХ.

Обробка приміщень ПВХ панелями в сучасному будівництві має широке поширення. Це обумовлено простотою монтажу матеріалу і його якісними характеристиками, він невибагливий і довговічний, пожароустойчив і різноманітний. ПВХ панель можна монтувати практично у всіх приміщеннях, будь то санвузол, передпокій або кухня. Оскільки такі роботи не вимагають багато навичок і вмінь, можна заощадити на роботі фахівців, і самостійно обшити ПВХ панелями своє приміщення.
Інструкція
1
У процесі підготовчих робіт, слід розрахувати необхідну кількість матеріалу, яким будуть обшивати стіни або стелю. Подбає про молдингах (оздоблювальних елементах), направляють для обрешітки, при необхідності утеплювачі, цвяхах і шурупах.
2
Найбільш відповідальний і складний етап у роботі, це установка обрешітки, від рівності якої, залежатиме зовнішній вигляд всього вашого приміщення. За допомогою будівельної рулетки, шматка крейди і прямої рейки нанесіть розмітку майбутнього каркаса на поверхні. Рейки для майбутньої обрешітки вибирайте прямі і бажано без сучків з вологістю не більше 18%. Відстань між рейками бажано витримувати в межах 50 см.
3
Після того як поверхня розмічена, приступите до монтажу обрешітки. Для цього напрямні прикріпіть до поверхні за допомогою шурупів або дюбелів. Якщо зустрічаються нерівності, їх потрібно вирівняти додатковими прокладками з дерева, фанери і т.п. Направляючі рейки розташовуйте на початку і наприкінці обшивають поверхні, біля підлоги і стелі. Після підготовчих робіт можете приступати безпосередньо до монтажу панелей.
4
Панелі без зусиль можна розрізати звичайної ножівкою, але краще використовувати болгарку або електро-лобзик. Якщо вам необхідно розрізати панель поперек, то починати різання з потовщеною її боку.
5
Починати монтаж панелей слід з установки молдинга. Після чого, послідовно, починаючи з кута кімнати, вмонтовуйте панелі на підготовлену обрешітку. Панель підганяється по висоті ножівкою і вставляється в пази початковою і кінцевою планок, і потім в зовнішній паз.
6
Не забувайте контролювати рівність панелей будівельним уровнем.Еслі необхідно обшити панеллю кут або віконні/дверні прорізи, то обрізайте її у відповідність з прорізом, після чого обрізані краї закрийте молдінгом.