Як зробити насичені фотографії.

Нерідко навіть тим фотографіям, які ви вважаєте вдалими, бракує насиченості. Особливо це буває помітно при друку - адже РК-монітор показує зображення більш яскравим, ніж це можуть зробити фарба і папір. Це поширена проблема, але вона цілком поправна за допомогою Фотошопа або іншого подібного йому графічного редактора.
Вам знадобиться
  • - Графічний редактор Adobe Photoshop
  • - Фото для корекції
Інструкція
1
Відкрийте фото в графічному редакторі Adobe Photoshop за допомогою меню «File - Open», або сполучення клавіш Ctrl + O. Кадрування фото, якщо це необхідно.
2
Часто фотографій в першу чергу не вистачає контрастності. Іноді це буває не відразу зрозуміло: на перший погляд фото виглядає нормально. Але варто відкрити діалогове вікно «Levels» (Рівні), як справжній стан справ стає зрозумілим. Це вікно викликається поєднанням клавіш Ctrl + L, або через меню «Image - Adjustments - Levels».
3
Зверніть увагу на діаграму, яку ви бачите в діалоговому вікні. Вільні простори між її краями і краями діалогового вікна - ознака недостатньої контрастності фото. Посуньте чорний і білий маркери ближче до середини, спостерігаючи, як змінюється при цьому фото. Як ви можете бачити, фото стало більш контрастним і насиченим. Але не перестарайтеся в цьому, стежте, щоб кольори залишалися природними.
4
У деяких випадках коригування рівнів буває достатнім, щоб фото набуло більш виразні кольори. Якщо ж ви хочете додати ще насиченості, зверніться до пункту меню «Image - Adjustments - Hue/Saturation». Його також можна викликати, натиснувши клавіші Ctrl + U.
5
Пересуньте вправо бігунок, відповідальний за значення насиченості фото (Saturation). Спостерігайте за тим, як змінюється фото. Коли кольору стануть насиченими, але залишаться при цьому природними, натисніть ОК. Якщо ви хочете відрегулювати насиченість якогось окремого колірного каналу, виберете його в списку, який знаходиться у верхній частині діалогового вікна. Зазвичай там за замовчуванням стоїть режим «Master». У цьому ж вікні можете скорегувати відтінок фото (рухаючи бігунок «Hue»), і його яскравість («Lightness»).
6
Збережіть відкоректоване фото за допомогою пункту меню «File - Save as».
Корисна порада
Існують також багато інших способів корекції контрастності фото, наприклад, через діалогове вікно «Curves». Можна також користуватися функціями «Автоконтраст» і «автоуровні», але вони не завжди приводять до досить якісного результату.