Як відокремити об'єкт.

При створенні колажів дуже часто доводиться відокремлювати об'єкт від фону. Для того щоб виконати цю операцію, об'єкт треба виділити. Графічний редактор Photoshop надає багаті можливості для вирішення цього завдання.
Вам знадобиться
  • Графічний редактор "Photoshop"
  • Зображення, на якому потрібно відокремити об'єкт від фону
Інструкція
1
Відкрийте зображення в "Photoshop". Для цього в меню "File" ("Файл") виберіть пункт "Open" («Відкрити») або використовуйте «гарячі клавіші» "Ctrl + O".
2
В палітрі "Tools" («Інструменти») виберіть інструмент "Brush Tool" («Кисть») або скористайтеся клавішею "В".
3
Перейдіть в режим "Quick Mask" («Швидка маска»). Для цього клацніть по правому з двох прямокутників в нижній частині палітри "Tools" («Інструменти») або натисніть клавішу "Q".
4
Зафарбуйте об'єкт, який потрібно відокремити від фону, затиснувши ліву кнопку миші. При роботі в режимі «Швидкої маски» зафарбовувати області стають червоними. Краю виділяється об'єкта досить зручно обводити пензлем з жорсткістю близько 70%. Центральну частину об'єкта зафарбовуйте пензлем з жорсткістю 100%. Дрібні деталі зображення зручніше обводити пензлем малого діаметру. Параметри пензля можна налаштовувати в процесі роботи. Це робиться в панелі "Brush" («Кисть»), яка знаходиться вгорі вікна програми під головним меню. У інструменту "Brush" («Кисть») є два параметри: "Master Diameter" («Діаметр») і "Hardness" («Жорсткість»). Обидва параметра можна налаштувати, пересуваючи повзунки або вводячи числові значення параметрів в поля над повзунками.
5
Вийдіть з режиму «Швидка маска». Для цього натисніть лівий прямокутник внизу палітри "Tools" («Інструменти») або клавішу "Q".
6
Інвертуйте створене виділення. Для цього в меню "Select" ("Виділення") виберіть пункт "Inverse" («Інвертувати») або скористайтеся гарячими клавішами "Shift + Ctrl + I".
7
Зробіть зображення шаром. У палітрі "Layers" («Шари») наведіть покажчик курсору на єдиний наявний шар, клацніть правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть "Layer from background" («Шар з фону»).
8
Створіть маску шару. Клацніть по кнопці "Add layer mask" («Додати маску шару»). Об'єкт відділений від фону.
Зверніть увагу
При спробі коригувати маску шару на зображенні можуть з'явитися чорні або білі сліди від кисті. Це означає, що замість роботи з маскою ви працюєте з самим зображенням. Скасуйте невдалі дії через палітру "History" («Історія»), клацніть по прямокутнику маски в палітрі "Шари" і продовжуйте роботу з маскою.
Корисна порада
Може виявитися, що частина об'єкта зникла разом з фоном. Це можна поправити. Клацніть по прямокутнику маски в палітрі "Шари", виберіть інструмент «Пензель» і зафарбуйте частини об'єкта, які зникли, а повинні бути видні, білим кольором. Вони з'являться на зображенні. Якщо ж на зображенні з'явилися частині фону, працюючи з маскою, зафарбовуйте їх чорним кольором.