Як вибрати штукатурку.

При ремонті, а також обробці приміщень одним з найбільш витратних і об'ємних видів робіт є вирівнювання стін і стель. Штукатурки застосовуються для усунення сильних нерівностей і укладаються в шар до трьох сантиметрів. Вони є не тільки основою обробки, а й ключовою частиною пристрою фасаду та інтер'єру будівель. Штукатурка може приховати недоліки стін, надати необхідну їм фактуру або форму, а іноді й певні властивості, вона довговічна і економічна.
Інструкція
1
Штукатурки можна розділити на дві основні групи: гіпсові і цементні. Якщо ви бажаєте заощадити, можна придбати цементну штукатурку , але для обробки житла цей матеріал краще не використовувати: гіпс набагато зручніше при обробці, створює найбільш якісне покриття, яке можна використовувати без подальшого шпаклювання, і, найголовніше, гіпсова штукатурка створює сприятливий мікроклімат всередині самого приміщення - вона здатна регулювати вологість, створює досить хорошу тепло- і звукоізоляцію.
2
Штукатурка повинна відповідати ряду вимог. Одним з головних якостей є стійкість до погодних умов, сильним морозам, перепадам температур, а також до хімічних, агресивних речовин. Значення має і сумісність штукатурки з різними теплоізоляційними матеріалами, її екологічність.
3
Згідно загальній класифікації, штукатурні суміші можна розділити на звичайні та декоративні. Звичайні є підставою під фарбування, а декоративні служать для декоративного і кольорового оформлення зовнішніх і внутрішніх поверхонь будівель. Уже в залежності від складу декоративну штукатурку можна поділити на кілька основних видів: терразітную і вапняно-піщану.
4
Известково-піщана штукатурка як терпкий матеріалу містить вапно-гідратного, а в ролі заповнювача - кварцовий білий або придбаний дробленням вапняку, пісок. Ця суміш добре підійде для обробки фасаду дерев'яного будинку або будинку, побудованого з вапняного білосніжного цегли або з шлакобетонних блоків. Чудово виглядають білосніжні фактурні смуги, виконані з вапняно-піщаного розчину, які імітують дверні, віконні наличники і кути фасадів.
5
Теразитова штукатурна суміш являє собою вапняно-цементну штукатурку, але з переважанням вапна. Вона застосовується для обробки фасадів таких будівель, де завищені вимоги до механічної міцності і атмосферної стійкості, а також при оштукатурюванні архітектурних тяг. Її також використовують для обробки цегляних стінок зі значно розчленованими поверхнями, для обробки поверхонь з бетону, з вологим режимом експлуатації, піддаються ударам та тертю. Застосування терразитовой штукатурки не рекомендується для обробки цоколів, а також матеріалів з міцністю нижче М-50 (наприклад, шлакобетонні стінки).