Як зробити викрійку жилетки. викрійка на прямокутну жилетку з овалом.

Жилет - чудова річ, яка знайде собі місце в будь-якому гардеробі: жіночому, чоловічому або дитячому. Якщо ви вирішили зшити жилет самостійно, але не знаєте, як зробити викрійку для майбутнього виробу, то ми пропонуємо наступний алгоритм.
Інструкція
1
Для викрійки буде потрібно зняти наступні мірки: обхват стегон (Про) для дамського жилета або обхват грудей (Ог) для чоловічого або дитячого вироби, обхват шиї (Ош) і довжина виробу (Ді). Довжина виробу, зрозуміло, визначається моделлю.
2
Тепер візьміть матеріал, на якому будете робити викрійку: папір, картон або щось ще. На ньому, спираючись на мірки Ді і половина Про, побудуйте основу викрійки - прямокутник. Не забудьте додати до половині обхвату стегон так званий «припуск на свободу». Він може бути різним в залежності від тканини, з якого планується зшити виріб: от 1см (тонкий, легкий жилет) до 6 см (жилет з товстої тканини великого розміру). В результаті повинна вийти основа викрійки: прямокутник зі сторонами, рівними Ді і Об/2 + (1-6). Ширина переду і спинки жилета на викрійці однакові.
3
Нанесіть на викрійку будь-яким яскравим олівцем лінію горловини спинки. Ширина горловини дорівнює однієї третини Ош (Ош/3), а глибина від 0см (пряма лінія) до 5см.
4
Тепер візьміть олівець іншого кольору і нанесіть лінію горловини передньої частини. Ширина її дорівнює ширині горловини спинки, а глибина залежить від моделі (від 8 см). Форма (овал, куточок і ін.) Також визначається моделлю.
5
Тепер потрібно нанести лінію пройми. Вона може збігатися з лінією боки (спущене плече) або з шириною плеча (12-13см), заходити на поличку (маєчка). Низ пройми може бути овальним або прямокутним.
6
Якщо в жилет планується вшити блискавку, то передня його частина шиється з двох частин, тобто форма ділиться по середньої лінії. Якщо потрібно буде зробити застібку, то додайте від лінії середини 1, 5 - 2 см.
7
Важливо позначити на самій викрійці ширину обробки (це стосується і викрійки, перенесеної на тканину) по лінії горловини, пройми, борта, низу вироби.
Корисна порада
Якщо побудови здалися вам складними, то ви можете просто взяти готовий виріб, який вам подобається, і обвести його на папері. А вийшов контур вже доопрацювати: змінити довжину або ширину, лінію горловини і т.д.