Як записати з магнітофона в комп'ютер.

Незважаючи на те, що відеомагнітофони вже давно не використовуються, у багатьох залишилися заповітні касети з цінними записами, які в цифровому варіанті вже не знайти. Це може бути якийсь старий фільм або запис сімейного свята. Тоді виникає необхідність в оцифрування магнітофонних касет, щоб в будь-який момент переглянути потрібне відео, і поділитися ним з близькими людьми.
Вам знадобиться
  • - шнур для підключення аудіовиходу магнітофона до звукової карти;
  • - шнур для підключення відеовиходу магнітофона до пристрою для захоплення відео комп'ютера;
  • - софт для захоплення відео (Virtualdub)
Інструкція
1
Звуковий і відео потік з магнітофона йде по двох різних каналах. Для початку необхідно підключити звукову карту до звукового висновку відеомагнітофона за допомогою відповідного кабелю, який можна придбати в магазині радіотоварів або комп'ютерної техніки. З одного боку у шнура розташований роз'єм «тюльпан», з іншого боку звичайний jack. Підключіть провід до Line In входу звукової карти.
2
Для запису відео можна скористатися платою для відеозахоплення, тюнером або відкритий, яка має роз'єм TV-in. Підключіть кабель з відеовиходу магнітофона на відеовхід вибраного пристрою комп'ютера. Якщо у комп'ютера вхід «тюльпан», то буде необхідний шнур «тюльпан-тюльпан». Якщо вхід «S-video», що зустрічається на сучасних пристроях частіше, то буде необхідний провід «S-Video - Тюльпан».
3
Для захоплення відео з магнітофона існують різні програми. Найбільш популярними можна вважати VirtualDub, Pinnacle Studio і Adobe Premiere. Разом з платами для відеозахвату поставляються також утиліти виробника для редагування відео.
4
Встановіть відповідний відеокодек, бажано MJPEG. Він дозволить зробити запис з мінімальними втратами якості. Для економії місця можна скористатися звичайним DivX.
5
Перевірте всі налаштування звукової плати і пристрої виведення за допомогою утиліти драйвера пристрою або панелі керування.
6
Запустіть VirtualDub. Зайдіть в меню Capture/Settings, встановіть пункт «Capture audio». Значення «Frame rate» бажано зробити «25.00». Далі зайдіть в меню «Capture Preferences» і виберіть використовуваний пристрій відеозахоплення. У «Default capture file» вкажіть шлях, куди потрібно буде зберегти готовий файл. Налаштуйте якість звуку в меню «Audio/Compression», або залиште все без змін (в такому випадку звук буде несжатим). Зайдіть в меню «Video/Format», виберіть потрібне дозвіл картинки і відповідний формат для кодека (бажано UYUY). Для копіювання без втрат виберіть YUY2. Зайдіть в меню Video/Compression, виберіть потрібний для використання кодек.
7
Після завдання всіх необхідних параметрів натисніть кнопку F6 і через кілька секунд натискайте кнопку Play магнітофона. Дані про захоплення будуть виводитися в правій частині вікна. Після завершення копіювання натисніть Esc. Захоплення можна вважати закінченим.
Зверніть увагу
Для копіювання без втрат необхідний досить потужний комп'ютер (мінімум - P4 2ГГц, оперативна пам'ять не менше 512Мб).