Як обкласти камін. Як обкласти грубку каменем.

Тепловіддача каміна в порівнянні з піччю або центральним опаленням невисока. Тому його встановлюють скоріше для прикраси будинку і створення затишної атмосфери. А значить облицюванні каміна, тобто його зовнішнім виглядом, приділяється особлива увага.
Інструкція
1
Виберіть матеріал, яким ви будете обкладати камін. Асортимент пропозицій досить широкий: на ринку представлені керамічна плитка, натуральний і штучний камінь, мармур. Вони відрізняються один від одного зовнішнім виглядом, ціною, легкістю і міцністю. Вирішивши, який з матеріалів підходить вам за перерахованими параметрами, переконайтеся, що він призначений саме для камінів і печей, тобто володіє високою вогнетривкістю і термічної стійкістю. Це дозволить йому витримувати тривалий вплив високих температур і короткочасненагрівання з досить швидким охолодженням. В іншому випадку оздоблювальний матеріал розтріскуватиметься і відпадати.
2
Звертайте увагу на розмір плитки або каменю - він повинен уміститися на поверхні каміна в цілому вигляді, без необхідності відрізати шматки. Також потрібно закупити додаткові елементи - кутові накладки, карнизи і плінтуси з того ж матеріалу.
3
Приступати до облицювання можна не раніше, ніж коли висохне розчин в кладці каміна. «Приміряйте» плитку до стінок каміна, поки на них немає клеїть складу, щоб переконатися, що матеріалу достатньо, і він повноцінно розміщується в просторі. Якщо ви плануєте за допомогою облицювання скласти малюнок, викладіть його на підлозі поруч з каміном, щоб не заплутатися в послідовності фрагментів.
4
Склад, на який укладається плитка або камінь, також повинен відповідати температурним вимогам. Зазвичай для цих цілей використовують вогнетривку мастику. Нанесіть її на невелику ділянку каміна (щоб укласти 2-4 плитки) зубчастим шпателем і розрівняйте. Прикладіть плитку і злегка натисніть на неї. Вставте по її периметру по 2-3 хрестика на кожній стороні, щоб відрегулювати відстань між елементами кладки. Потім поруч укладайте наступну пластину.
5
Як правило, камін починають обкладати з нижнього лівого кута і рухаються горизонтальними рядами вгору. Ділянки, які потрібно буде закрити куточками, карнизами і плінтусами, заздалегідь окресліть олівцем прямо на каміні.
6
Термін висихання клею вказані на упаковці (близько доби). Після того як ви обклали весь камін, витягнете хрестики, інакше потім їх буде складно видалити. Якщо мастика потрапила на поверхню облицювання, зітріть її відразу ж бавовняної ганчірочкою.
7
Шви між плитами заповніть вогнетривкої затіркою, підібраною під колір обробки. Наносите її вузьким гумовим шпателем після того, як мастика під облицюванням висохла.