Як поміняти шари в фотошопі. adobe fotoshop поміняти місцями шари.

На початкових етапах освоєння Adobe Photoshop в ступор може ввести будь-яка незначна деталь, наприклад, необхідність поміняти верстви . Це невелике керівництво допоможе переступити через ваше маленьке утруднення.
Інструкція
1
Відкрийте програму (автор використовує русифікований Adobe Photoshop CS5) і створіть в новому документі якусь напис - це буде один з шарів. Для цього виберіть на панелі інструментів «Текст» (іконка з буквою «Т»), наведіть курсор на робочу область, натисніть лівою кнопкою миші і наберіть що-небудь на клавіатурі.
2
У правому нижньому куті програми знайдіть панель «Шари». На ній знаходяться три вкладки: «Шари», «Канали» і «Контури». Упевніться, що у вас активована вкладка «Шари». У нижній частині знаходиться список шарів: на даний момент це те, що ви написали і фон. Зробіть по фону подвійне клацання ЛФМ. У вікні дайте майбутньому шару яку-небудь назву і колір (наприклад, «Фон»). Колір шару використовується для зручності роботи з шарами і не впливає на колір напису. Натисніть «Ок». Одночасно з цим можна помітити, як у списку біля шару «Фон» зник замочок. Тепер в проекті присутні два шари, якими можна маніпулювати.
3
Тепер виділіть шар з написом. Це можна зробити трьома способами (щоб використовувати перші два, попередньо виберіть «Переміщення» в панелі інструментів): 1. Затисніть Ctrl і лівої кнопкою миші клацніть по надпісі.2. Клацніть по напису правою кнопкою миші і в меню виберіть необхідний шар. Цей спосіб зручний, коли в одному місці одночасно сгруппировано велика кількість слоев.3. У списку шарів виберіть шар з написом. Він носить таку саму назву, як і напис.
4
Клацніть правою кнопкою по шару з написом у списку, виберіть «Параметри шару» (самий верхній пункт меню) і вкажіть там, припустимо, зелений колір. Для зручності можете поміняти і назва.
5
У списку шарів виберіть один з них і методом «drug-n-drop» (перетягування) перемістіть один з шарів таким чином, щоб вони помінялися місцями: червоний внизу, зелений вгорі. Подивіться на робочу область - напис повинен зникнути. Це значить, що шар з нею знаходиться за шаром з фоном.
Переміщення шарів - одна з базових операцій, необхідна при роботі з більшістю файлів в Photoshop. Існує, як мінімум, три способи поміняти місцями верстви в цьому графічному редакторі.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - файл з декількома шарами.
Інструкція
1
Самий очевидний спосіб змінити порядок шарів в документі, відкритому в Photoshop, полягає в тому, щоб перетягнути шар на нову позицію за допомогою мишки. Для цього клацніть лівою кнопкою миші по шару, який хочете перемістити, в палітрі шарів і, не відпускаючи лівої кнопки, перетягніть шар на нове місце. Якщо вам потрібно перемістити одночасно декілька шарів, виділіть їх, затиснувши клавішу Ctrl, і перемістіть мишкою.
2
Перетягування верств мишкою досить зручно і наочно, але підходить не для всіх випадків. Якщо на самому верху в палітрі шарів вашого документа знаходиться не шар, а група, для того щоб помістити один з нижніх шарів вище цієї групи, доведеться скористатися командами з групи Arrange ("Упорядкувати") меню Layer («Шар»). Для того щоб перемістити виділений шар на самий верх, використовуйте команду Bring to Front («Перенести на передній план»). Команда Bring Forward («Перемістити вперед») перемістить виділений шар на одну позицію вгору. Як можна здогадатися, команда Send Backward («Відправити назад») відправить виділений шар на одну позицію вниз, а команда Send to Back («Відправити на задній план») перемістить виділений шар або кілька шарів на саму нижню позицію в палітрі слоев.Еслі вам потрібно змінити порядок проходження шарів на протилежний, виділіть ці верстви і застосуйте команду Reverse («Зворотний»).
3
Якщо при роботі в графічних редакторах ви звикли користуватися клавіатурними поєднаннями, для переміщення виділеного шару на передній план застосуєте гарячі клавіші Shift + Ctrl +]. Для того щоб підняти шар на одну позицію вгору, натисніть сполучення Ctrl +]. Комбінація Ctrl + [опустить виділений шар на одну позицію, а поєднання Shift + Ctrl + [потягне шар, з яким ви працюєте, на саму нижню позіцію.Прі допомогою цих клавіатурних скорочень можна переміщати не тільки верстви, а й групи шарів.