Як відучити дитину колупати в носі. якщо нина буде колупатися в носі.

Колупання в носі - звичка, яка зустрічається не тільки у маленьких дітей, але і у дорослих. Це просто некрасиво і неприємно оточуючим, тому багато батьків намагаються відучити малюків за допомогою заборон, але такий підхід до проблеми малоефективний.
Інструкція
1
Варто звернути увагу на те, чи гаразд дитині. Якщо у нього в носі ранки, які створюють дискомфорт, або нежить, то його потрібно терміново лікувати за допомогою спеціальних крапель, мазей, промивання. Обов'язково у дитини повинен бути запас чистих носових хусток.
2
Часто занадто сухе повітря в квартирі або спека сприяє появі сухих кірочок на слизовій оболонці носа, тому необхідно підтримувати температуру в квартирі приблизно плюс двадцять два градуси за Цельсієм. Потрібно ставити посудину з водою або розвішувати мокрі рушники в кімнаті, щоб нормалізувати вологість повітря.
3
Якщо дитина зайнята весь час якимось цікавим заняттям, грає, допомагає дорослим, то часу на те, щоб нудьгувати, у нього просто не залишається. Як тільки малюкові стане нудно, у нього виникне бажання поколупати в носі.
4
Не варто лаяти дитину за те, що він колупає в носі, він просто незабаром стане робити це тільки за тим, щоб залучити до себе вашу увагу або досадити дорослим своїм непослухом. Відносини між малюком і вами можуть зіпсуватися через те, що ви постійно незадоволені дитиною. Краще хвалити його в той час, коли він цього не робить.
5
Коротко подстригайте крихітці нігті, щоб він не поранив себе, а також такими пальчиками не так зручно колупати в носику.
Корисна порада
Якщо від звички не вдається позбутися, то потрібно поговорити з дитиною про те, що вам та іншим людям неприємно бачити, як він колупає в носі. Дозвольте йому це робити, коли його ніхто не відіт.Родітелям варто знати, що колупання в носі, як і виривання волосся, брів може бути проявом неврозу у дитини, тому в деяких випадках необхідно проконсультуватися з врачом.Кроме того, перевірте, чи не запхав чи малюк який-небудь сторонній предмет в ніс, наприклад, гудзик, монетку або маленьку деталь від конструктора.