Як навчити малюка засинати самостійно.

Усі діти різні і до кожного в процесі навчення самостійного засипанню краще застосовувати індивідуальний підхід або покладатися на материнську інтуїцію. Малюки володіють психомоторним інтелектом, тобто весь світ вони пізнають через рух, засинання сприймають як щось неприємне, як розставання з близькими людьми. Тільки застосовуючи терпіння і послідовність в діях, можна домогтися успіху.
Інструкція
1
Дотримуйтеся режиму дня. Звичка спати в один і той же час сприяє самостійного засипанню. Більше гуляйте на свіжому повітрі.
2
Перед сном пограйте з дитиною в спокійні ігри, дайте зрозуміти, що день підійшов до кінця. Перед сном рекомендується: читати старі казки, укладати спати іграшки, складати кубики або пазли. Рухливі ігри, нові книжки та іграшки краще залишити на ранок наступного дня.
3
Виробіть свій ритуал засипання. Мозок дитини відчуває вплив різноманітних стимулів, тому повторювані дії мають заспокійливу захисне значення. Це може бути тільки вашими з дитиною послідовності - спів колискової пісні, вкладання іграшки поряд з малюком, поцілунки, огляд подій за день і т.д. Після дотримання ритуалу будьте наполегливі, але ласкаві. Перелічіть все, що ви зробили для дотримання ритуалу, скажіть, що вам потрібно виконувати свої справи, і на заклики дитини не відповідайте.
4
Постарайтеся передбачити всі можливі бажання дитини - питво, горщик, щоб дитина не зміг маніпулювати дорослим і ганяти його туди - сюди.
5
Намагайтеся не укладати малюка в поспіху. Виділіть запас часу, щоб створити потрібну розслаблену атмосферу, можливість поспілкуватися.
6
Все конфлікти дозволяйте до сну, не залишайте на ранок покарання. Дитина сприймає відстрочене покарання болісно. Він думатиме, що його не люблять.
7
Практикуйте тілесний контакт перед сном - обійміть, поцілуйте, назвіть ласкавим словом, так малюк перейметься почуттям любові і захищеності.
8
Не залишайте дитину наодинці зі страхами. Увімкніть нічник. Використовуйте лампу з рухомими зображеннями, вони мають заспокійливу впливом. На день краще прибирати нічник подалі від очей дитини.
9
Чи не упорствуйте, якщо у вашої дитини спостерігається порушення сну. Поки він засинає, постійте біля ліжка, зайва жорсткість може тільки нашкодити.
Щовечора батьки карапуза стикаються з однією і тією ж проблемою: крихітку складно приспати. Що вони тільки не роблять: і колискові співають, і казки читають, і заколисують ... А груднічок все не спить.
Вам знадобиться
  • - іграшки;
  • - ванна;
  • - ліжечко;
  • - книжки.
Інструкція
1
До 3-6 місяцях виробіть в малюка чіткий режим дня. Пробудження, сповивання і укладання в ліжко - все повинно підкорятися цим розкладом. З часом у крихти розвинеться звичка засинати в один і той же час, завдяки чому легше буде привчити його засипати самостійно.
2
За півтори-дві години до сну перемикайте крихітку на спокійні ігри. Постарайтеся захистити малюка від усього того, що може розбурхати його перед сном. Краще якщо іграшки, з якими грає карапуз перед сном, будуть йому знайомі: нових вражень за цілий день і так предостатньо.
3
Своїми діями посприяє тому, щоб у дитини виробилося правильне ставлення до ліжечка: не годуйте в ній малюка і не грайте з ним там. Ліжечко повинна асоціюватися у грудничка зі сном.
4
Навіть якщо ви заколисує малюка, перекладайте його в ліжечко не сплячим, а засинає. Покладіть крихітку і відійдіть з його поля зору, нехай він засинає в ліжечку один. З часом самостійне засинання стане для малятка нормою.
5
Якщо після того як ви поклали крихітку в ліжечко, він починає плакати, постарайтеся його заспокоїти, не беручи на руки: погладьте його, заспівайте колискову, поцілуйте ... Якщо все ж малюк продовжує плакати, візьміть на руки. Але як тільки він заспокоїться, покладіть його назад.
6
У перші місяці життя немовлята краще сплять, якщо їх верхня частина голови впирається в згорнуту роликом пелюшку або накриту ковдрою спинку дитячого ліжечка. Якщо при цьому поряд з головою малюка покласти мамину (ношений) одяг, малюк буде відчувати присутність маминого запаху. Все це діє на крихту заспокійливо і нагадує йому відчуття в утробі матері. Створіть малюкові сприятливі для сну умови.
7
Розробіть «ритуал засипання» і намагайтеся дотримуватися його щодня. Для немовлят рекомендується наступна послідовність: тепла заспокійлива ванна - розслабляючий масаж - зміна підгузника - останнє перед сном годування - колискова або коротка казка. Повторюйте ці дії кожен день і вже через тиждень-два карапуз звикне до ритуалу: він сам себе буде налаштовувати на сон і швидше засипати.
Зверніть увагу
Намагайтеся перед сном уникати прямого погляду «очі в очі», емоційний контакт не сприяє засипанню.
Корисна порада
У немовлят є особлива потреба відчувати тепло матері - поруч з мамою вони почуваються захищеними і в повній безпеці. Тому якщо малюк категорично відмовляється засинати сам, не варто наполягати. Запасіться терпінням, малюк підросте і все зміниться.