Як намалювати лампочку.

Намалювати лампочку в стилі векторної графіки можна не тільки в програмі Corel Draw, але і в безкоштовному графічному редакторі Gimp, який підтримує роботу з растровими зображеннями. Для того щоб створити малюнок лампочки, вам буде потрібно встановлений на комп'ютер GIMP і трохи вільного часу.
Інструкція
1
Відкрийте GIMP і створіть новий документ будь-якого розміру. Потім створіть новий прозорий шар і на панелі керування виберіть лінійку, після чого, затиснувши ліву кнопку миші, намалюйте посередині поля вертикальну лінію. Тепер на панелі інструментів виберіть кнопку «Еліптичне виділення» і намалюйте коло, попередньо поставивши галочку на опції «Малювати з центру» і утримуючи клавішу Shift.
2
З кожного боку намальованого кола додайте нові вертикальні напрямні, відрахувавши по 80 пікселів від центральної направляючої, а потім за допомогою інструменту прямокутного виділення із заданим режимом «Додати в поточне виділення» намалюйте прямокутник між крайніми напрямними так, щоб він заходив на коло верхнім краєм.
3
У меню виберіть опцію «Виділення» і виберіть пункт «Розтушувати», вказавши значення 100 пікселів, після чого знову відкрийте меню виділення і натисніть на кнопку «Прибрати растушевку». Обриси майбутньої лампочки стануть більш плавними і згладженими. Тепер в тому ж меню виберіть опцію «Контур», щоб перетворити виділення в контур.
4
Тепер фоновий шар залийте чорним кольором, а потім зробіть контур майбутньої лампочки невидимою, і завантажте знову виділення, щоб намітити на склі відблиски. Створіть новий шар, візьміть велику м'яку кисть і встановіть на палітрі білий колір. Краю виділення обведіть пензлем. Зайві фрагменти і помилки обведення усуньте за допомогою м'якого ластику.
5
Тепер в меню «Виділення» виберіть опцію «Зменшити виділення», після чого клікніть на інструмент еліптичного виділення зі значенням «Відняти від поточного». Зменшіть виділення на 35 пікселів і намалюйте витягнутий овал, зрізаючи більшу частину попереднього виділення по поздовжній стороні. Встановіть растушевку на 50 пікселів, а потім зніміть растушевку і знову перетворите виділення в контур.
6
Перетворіть контур назад в виділення і залийте його градієнтом з настройками переходу основного тону в прозорий, зверху вниз. Створіть новий шар для скляного обсягу лампочки. За допомогою прямокутного виділення із закругленими кутами з радіусом 20, намалюйте відблиск посеред лампи. Натисніть на кнопку «Додати в поточне виділення» і намалюйте ще один більш тонкий відблиск, а потім поруч з ним намалюйте ще один відблиск.
7
Растушуйте нові об'єкти на 20 пікселів і зніміть растушевку. Додайте малюнку обсяг за допомогою м'якої кисті. Використовуйте інструмент контурів для того щоб намалювати всередині лампочки дріт розжарювання. Доповніть лампу, домалювавши цоколь - для цього намалюйте під нижнім краєм скляної деталі прямокутник і додайте до нього різьбу на новому шарі, створивши нові напрямні.