Як вбудувати ванну.

Замінити стару ванну або встановити нову можна самостійно, якщо у вас немає можливості оплатити послуги фахівців або в вашому місті немає компанії, яка надає подібні послуги. Крім того, нічого складно в даному процесі немає, хіба тільки вам знадобиться допомога, щоб перенести ємність на потрібне місце.
Вам знадобиться
  • Рулетка, листок паперу, ручка, ванна, опорні ніжки, сифон, будівельний силікон, керамічна плитка, суміш для укладання плитки, затерла, гіпсокартон.
Інструкція
1
Зніміть розміри ванної кімнати за допомогою рулетки і вирішите, як саме ви встановите ванну. Найчастіше ванни встановлюються в кутку, іноді впритул до однієї стіни.
2
Виберіть в спеціалізованому магазині ванну, орієнтуючись на розміри кімнати, а також місце розташування каналізаційного патрубка та інженерних мереж водопровідних кранів.
3
Після доставки покупки зберіть ванну, ніжки і сифон. Встановлюючи сифон, наносите на манжети і ущільнювальні шайби, що знаходяться із зовнішнього боку ванни, будівельний силікон. Закручуючи фіксуючі гайки, видаляйте надлишки силікону губкою або ганчіркою.
4
Зачекайте 24 години, щоб застиг силікон. Раніше заливати воду не можна.
5
Проведіть герметизацію стикувальних швів, використовуючи цемент, який надалі ви зможете пофарбувати емаллю, щоб він не відрізнявся від кольору ванній.
6
Встановивши ванну, ви можете повністю закрити її за допомогою керамічної плитки або пластику. Звичайно, перший варіант більш надійний і практичний. Але для укладки плитки слід підготувати основу, в той час як для пластику досить пари напрямних зверху і знизу.
7
Так, щоб вбудувати ванну в приміщення і зробити її візуально монолітною з інтер'єром, підготуйте розчин для кладки кахлю і основу під нього. Зазвичай такий є гіпсокартонні стіни.
8
Встановивши гіпсокартон на підготовлені напрямні, можете приступати до кладки кахлю.
9
Коли кахель лежатиме, затріть шви герметичній затіркою, яка захистить конструкцію від протікання.
Зверніть увагу
При виборі ванни слід звертати увагу не тільки на привабливий зовнішній вигляд і зручну форму, а й на інші нюанси. Так, в комплекті обов'язково повинні бути опорні ніжки, щоб вам не довелося виготовляти підставку самостійно. В комплект також входить сифон - необхідно перевірити його довжину, щоб не виникло проблем з підключенням до каналізації.
Корисна порада
При установці ванни перевагою буде наявність пластикового водопроводу та системи каналізації. Пластик має довший експлуатаційний термін, ніж чавун. Якщо у вашій оселі встановлено металеві або чавунні труби, їх бажано замінити. Залишити старі труби можна тільки в тому випадку, якщо ви впевнені в їх надійності. Якщо вони вийдуть з ладу після установки, для заміни труб ванну доведеться знову демонтувати.