Як укласти підлогу з дощок.

Ви побудували гарний, теплий будинок, а головне - з екологічно чистого будівельного матеріалу. Тоді питання про матеріал, з якого будуть в ньому підлоги , - чисто риторичне. Звичайно, дерев'яні. Дощату підлогу, покладений з якісного пиломатеріалу, не тільки прикрасить ваш будинок, але додасть йому додатковий затишок. Він довговічний, і, що дуже важливо, легко ремонтується.
Вам знадобиться
  • Дошки обрізні або шпунтові, панель ДСП, пила, молоток, цвяхи, шурупи, лак для підлоги.
Інструкція
1
Насамперед, всі дошки (обрізні або шпунтові, на вибір) слід кілька днів протримати в кімнаті, для того щоб вони акліматизувалися до необхідної температури і вологості приміщення.
2
Тим часом, ви виготовляєте спеціальну обрешітку. Це єдиний вид робіт, які варто виконувати за допомогою кваліфікованого фахівця, який точно знає, як правильно це зробити. Це дуже важливий момент, адже обрешетка - це основа, на яку ви будете укладати всю підлогу.
3
Коли дошки витримані в приміщенні і обрешітка готова, ви укладаєте на неї панель з ДСП.
4
Поперек балок паралельно по відношенню до стіни, залишивши за допомогою клина зазор між стіною в сантиметр, кладете першу дошку.
5
На місці перетину з балкою прибийте дошку двома цвяхами, залишаючи по 2,5 см від кожного краю. Потім добойником утопите їх капелюшки в поверхні дерева.
6
Довжини дошки, швидше за все, не вистачить на весь ряд. Тоді обріжте її до середини перетину і покладіть точно таку ж дошку для продовження ряду. На закінчення кожної дошки вбийте по два цвяха.
7
По закінченні першого ряду, укладіть ще п'ять рядів, що не прибиваючи їх. А шосту укладіть на відстані, як би пропускаючи один ряд. Тимчасово закріпіть цю дошку цвяхами, але не забивайте їх до кінця.
8
Розпиляєте обрізок дошки по діагоналі так, щоб у вас вийшло два трикутних клина. Їх треба вставити в залишений зазор між п'ятою та шостою дошками так, щоб два трикутника з'єдналися довгими сторонами. Збивайте клини один до одного двома молотками, таким чином, стискаючи дошки настилу.
9
Якщо ряд довгий, то зробіть кілька таких клинів по всій довжині.
10
Притиснуті в результаті цього один до одного дошки закріпіть цвяхами або шурупами.
11
Зніміть клини і, попередньо видаливши цвяхи, тимчасово прибиту дошку в шостому ряду.
12
Таким точно способом кладіть наступні п'ять рядів. І так само стисніть їх за допомогою клинів.
13
Працюйте так до тих пір, поки не покриєте всю підлогу.
14
Якщо залишився відстані між стіною і вже укладеними дошками мало для останнього ряду, тоді випиляєте їх по необхідному розміром. Вбийте молотком і закріпіть шурупами.
15
Покрийте дошки лаком або фарбою для підлоги. Дерев'яний настил готовий!