Як навчитися грати блюз.

Блюз - від англійського "blue" - «синій», «сумний», - музичний жанр, що зародився в США в XIX столітті. Тематика пісень - печаль, втрата, - визначає і характер музики. Зазвичай це мінорний лад, повільний темп і особливу будову фрази.
Інструкція
1
Блюзовий квадрат складається з дванадцяти тактів, які, в свою чергу діляться на три фрази по чотири такту. Музично-поетичне будову цих фраз можна представити у вигляді схеми: A1, A2, B. Перший рядок викладає певну думку. Друга є варіативним повторенням першої, тобто до вихідної інформації додається якась деталь. Третій рядок підводить підсумок, вказує слідство початкового действія.Колічество таких квадратів в куплеті може дорівнювати 2, 4, 6, 8 або іншому числу за бажанням музиканта. Головне - зберегти загальну структуру: основна тема, варіант теми, заключеніе.Обратіте увагу, що класичний квадрат (НЕ блюзовий) складається з восьми або шістнадцяти тактів.
2
Розмір блюзового твори - 4/4. Однак восьмі в цьому розмірі не однакові за тривалістю, а звучать як чверть з восьмої (аналог класичного розміру 12/8). Це називається шаффл або свінг - хитання. Метр, залишаючись начебто Четирехдольний, набуває одночасно тридольному. Цю суперечливість блюз успадкував від африканців - перших авторів блюзової пісні.
3
В блюзі використовується особливий лад - пентатоніка (від латинського «п'ять тонів»). Щоб зрозуміти відмінність пентатоники від мажору і мінору, порівняйте класичний до-мажор і його пентатоніческій аналог: виключіть з гами ноти «фа» і «сі». В результаті вийде лад, позбавлений напівтонових переходов.Пентатоніку мінорного нахилення зручно представляти в порівнянні з ля-мінор: зіграйте гаму, пропускаючи ті ж ноти - «фа» і «сі».
4
Акорди в блюзовом квадраті змінюються нечасто. Зміна гармоній дає додатковий рух, яке не завжди актуально для сумної пісні, тому на чотири такту може припадати взагалі тільки один акорд. Якщо ж вам потрібно деяку різноманітність, користуйтеся однією із запропонованих схем або створіть свою: тоніка - субдомінанта - домінанта - тоніка; тоніка - субдомінанта - домінанта - субдомінанта - тоніка.В блюзі використовуються натуральні лади. Це значить, що в мінорі можуть бути мінорна домінанта (не виражено тяжіння сьомий в першу щабель) і мажорна субдомінанта. Водночас в мажорі ці функції можуть мати різне нахилення, залежно від вашого смаку.
5
Використовуйте хроматизми. Відсутність четвертої та сьомої сходинки в мажорі чи другої та шостої в мінорі виправдовує такий прийом, як опевание основних тонів і «під'їзди» до них. Інакше кажучи, ви можете зіграти ноту «соль», взявши спочатку «ля-бемоль» або «фа-дієз» Використовується синкопи, як ритмічні (зміщуючи акцент на сильну частку), так і гармонійні (упередженого акорду, взяття на слабку долю) . Всі ці кошти активно використовуються в блюзі.