Як підбирати соло.

Соло - інструментальний програш у пісні, часто він припадає на кульмінацію твору. В момент виконання соло музикант стає на авансцену і, по суті, зміщує вокаліста на задній план. Підбір соло - важлива частина роботи над твором, від якої залежить успіх всієї команди виконавців і самої пісні.
Інструкція
1
Якщо ви підбираєте соло з пісні іншого композитора (наприклад, при підготовці кавер-версії), немає необхідності в точному копіюванні манери автора і дотриманні всіх деталей. Деякі кавер-колективи залишають від первісної версії тільки гармонійну основу і вокальну партію (і то частково), а всі мелодії і програші складають заново. Тому для початку вивчіть акордовим будова соло.Прослушайте твір кілька разів. Спочатку сприймайте всю тканину одночасно, а потім переведіть увагу на бас. З третього прослуховування одночасно намагайтеся повторити його на своєму інструменті (при необхідності транспонується на октаву вгору).
2
Запишіть басову партію у вигляді акордів, розташованих по тактам. Кожній частці такту повинен відповідати певний акорд. Над басом пропишіть структуру соло: де інструмент грає, де пауза, де великі тривалості, де дрібні. Позначте і штрихи, використовувані автором-виконавцем: бенди, слайди, теппинг, слеп і т.д. Одночасно намагайтеся вказувати і ноти, які при цьому звучать (краще у вигляді номерів ступенів).
3
перероблених соло відповідно до своїх потреб: або скопіюйте його в точності, або переіначьте. Другий варіант кращий, оскільки точного копіювання бути не може, а слухач, звикнувши до оригіналу, ваші нововведення сприйме як фальш. Тому збережіть тільки загальний принцип будови соло.
4
При підборі соло до власного твору включите в міді-редакторі тільки ритм-секцію конкретної ділянки. Почніть імпровізувати. Враховуйте інструменти, виконуючі функцію підголосків: під час їхньої гри робіть паузи. При їх відсутності виникає велика свобода, організуйте фразіровку на свій розсуд.
5
обігрується щаблі поточного акорду. При цьому необов'язково навіть виконувати конкретну щабель, важливо тільки позначити прагнення до неї. Але, якщо ваш смак не сприймає відсутності стійкості, ставте щаблі акорду на сильні частки. Інший простір заповнюйте побічними звуками.