Як позбутися від підвищеної кислотності.

Підвищена кислотність зустрічається у людей будь-якого віку і частіше викликана різними хворобами шлунково-кишкового тракту. Позбутися від підвищеної кислотності цілком можливо, але краще виявити причину і почати лікування, щоб не боятися, що вона підвищиться знову.
Вам знадобиться
  • - дієта;
  • - мінеральна вода;
  • - сода;
  • - мед;
  • - травні препарати.
Інструкція
1
Насамперед, дотримуйтеся дієти. Це не говорить про те, що ви повинні морити себе голодом. Просто не їжте жирні і занадто міцні бульйони, особливо грибні і свинячі. Відмовтеся від солоних і маринованих продуктів, а також від цибулі, часнику та гострих страв. Виключіть з раціону і солодке, саме воно є винуватцем діабету і провокує зайву вироблення кислоти. Їжте нейтральні продукти, приготовані на пару або в аерогрилі. Не забувайте: якщо у вас підвищується кислотність, то за вечерею не можна випивати спиртні напої. Ці обмеження в їжі здатні внести суттєві корективи в роботу шлунка.
2
Нерідко при захворюваннях підшлункової залози, коли не вистачає травних ферментів, піднімається кислотність. Спробуйте попити травні засоби: Мезим, Холензим, Панкреатин або Фестал. Препарати нешкідливі, тому пити їх можна без призначення лікаря, але в розумних межах. Якщо печія або печіння в шлунку перестануть вас турбувати, значить, проблема була в поганому травленні.
3
Іноді кислота піднімається при гастриті, виразці шлунка або навіть при ракових захворюваннях. Тому сходіть до гастроентеролога і пройдіть повне обстеження. Існує маса медичних препаратів, які лікують той чи інший орган травлення, тому приймати все підряд не має сенсу, набагато простіше знати, що саме потрібно лікувати.
4
В якості швидкої допомоги шлунку підійде мінеральна вода або сода (0,5 ч ложки на 100 мл води). Можете з'їсти столову ложку меду і запити холодною водою. Існують і різні препарати, які швидко знижують кислотність: Ренні, Гастал, Смекта, але вони не здатні усунути проблему, а лише тільки злегка її згладити. Якщо кислотність продовжує вас турбувати протягом тривалого часу, не відкладайте візит до гастроентеролога на потім.