Як зібрати чотки.

Все релігії, незважаючи на свої відмінності, мають багато подібностей, і одне з цих подібностей полягає в молитовній атрибутиці. У кожній релігії віруючі люди використовують для молитов чотки , які розрізняються матеріалами, видом, кількістю намистин і іншими рисами, і якщо ви вирішили виготовити прості чотки, запасіться терпінням і матеріалом.
Вам знадобиться
  • - дерево;
  • - морилка;
  • - лак;
  • - волосінь;
  • - міні-дриль;
  • - наждачний папір;
  • - голка.
Інструкція
1
Підготуйте для виготовлення власних чоток м'яке дерево, легко піддається обробці - наприклад, сосну, а також морилку і лак для дерева, тонку волосінь, міні-дриль з граверній насадкою, будь-який предмет зі слонової кістки, дрібну наждачний папір і голку .
2
Для початку з дерев'яної заготовки за допомогою інструментів для обробки дерева виріжте паличку потрібної довжини і товщини. Товщина палички залежить від того, які ви хочете в результаті отримати намистини. Розмітьте паличку на короткі відрізки-намистини однакової довжини і розпиляєте її по намічених лініях, щоб отримати набір маленьких дерев'яних кубиків - заготовок для майбутніх чоток.
3
За допомогою дуже тонкого свердла акуратно просвердлите в кожному з кубиків отвір, тримаючи свердло рівно і прямо, щоб кубик НЕ розколовся. Якщо необхідно, обробіть кубики напильником, згладжуючи гострі кути і домагаючись більш округлої форми.
4
Просвердлені кубики покрийте морилкою обраного заздалегідь відтінку, а потім просушіть заготовки і нанесіть на намистини символи, які ви хочете на них бачити, за допомогою простого олівця. Після цього за допомогою гравера акуратно вигравіюйте символи на бусинах.
5
Одягніть намистини послідовно на приготовлену волосінь, перемежовуючи їх маленькими намистинками зі слонової кістки. Підвісьте також на волосінь прикраса зі слонової кістки, формуючи навершие чоток.
6
Щільно зав'яжіть волосінь, стежачи за тим, щоб намистини вільно розташовувалися на ній і їх можна було трохи зрушувати убік і потім залакіруйте чотки.