Як поводитися в різних країнах. Як поводитися з чоловіками.

В постперестроечной Росії до цих пір не склалося чітких правил поводження, тоді як у багатьох інших країнах етикет більш суворий. Навчившись використовувати правильні форми звернення, ви не тільки покажете себе ввічливою людиною, але і висловіть повагу до свого співрозмовника і його культуру.
Інструкція
1
У Франції звертайтеся до незаміжнім дівчинам «мадемуазель», до заміжнім жінкам - «мадам». Якщо ви не знайомі з сімейним станом співрозмовниці, орієнтуйтеся на її вік. Звернення «мадемуазель», вимовлене з питальній інтонацією, буде ввічливим способом дізнатися, чи використовуєте ви правильну форму. На діловій зустрічі звернення «мадам» буде найбільш доречним. До всіх чоловіків, незалежно від його статусу, прийнято звертатися «месьє». Звернення на ім'я вважається досить особистої формою, до якої слід вдаватися, тільки якщо співрозмовник сам представився. Надалі слід використовувати саме цю форму імені, навіть якщо колеги або знайомі звертаються до людини інакше. Додавайте форму «мадам» або «месьє» під час вітань, прощань або вибачень.
2
Перед тим, як звертатися до німця, дізнайтеся його титул, який необхідно додавати після ввічливого «Херр». Якщо ви вперше зустрічаєтеся з людиною, використовуйте варіант «Херр Доктор». Слово «доктор» має безліч значень у німецькій мові і широко вживається в різному контексті. Дорослих жінок в Німеччині прийнято називати «Фрау», дівчат - «Фройлен». Окремо ці слова використовуються тільки при розмові з обслуговуючим персоналом: покоївками і продавщицями. При бесіді із заміжньою жінкою, до звернення «Фрау» слід додавати титул її чоловіка, наприклад, «Фрау Доктор». Альтернативним варіантом є слово «Gnadige», в російській етикеті еквівалентне «милостива» або «шановна». «Gnadige» слід додати, і при зверненні до незаміжньої дівчини.
3
В Англії слід використовувати звернення «Містер», «Міс» і «Місіс» стосовно до чоловіків, незаміжнім і заміжнім жінкам відповідно. До них додаються прізвища співрозмовників, якщо вони відомі. Англійська етикет передбачає і боле офіційні форму звернення: «Сер» і «Мадам». Слово «Сер» застосовується двояко: як шаноблива форма (дитини до дорослого, підлеглого до начальника, працівника зі сфери обслуговування до клієнта) і як дворянський титул. У другому випадку необхідно поєднання з повним ім'ям. Етикетні форми «леді» і «джентльмени» використовуються переважно при зверненні до аудиторії.
4
Правила етикету в США передбачають схожі форми звернення, що і в Англії, проте вони більш демократичні. Молодої людини цілком доречно гукнути «young man» або «young woman». Звернення «darling» - «дорогий» або «дорога» вважається фамільярним і в Старому і в Новому Світі.
5
В Японії, звертаючись до співрозмовника, використовуйте третю форму обличчя, а не другу. До прізвища обов'язково треба додати ввічливу частинку, що підкреслює повагу. Найбільш поширеним є слово «сан», рідше «доно» або «сама». У дружній бесіді допустима частка «кун», яка йде після прізвища. Слід враховувати і соціальний статус співрозмовника. На роботі звертайтеся до вищестоящого, промовляючи його посаду.
Зверніть увагу
Заздалегідь дізнайтеся про форми звернення, прийнятих в країні, яку ви хочете відвідати. Європеєць може швидко пробачити іноземцю помилку, а в Арабських країнах помилка може значно зашкодити відносинам.
Корисна порада
Враховуйте невербальні правила спілкування. Звертаючись до німця, не варто тримати руки в кишенях, а розповідаючи про себе японцю, слід показувати рукою не на груди, а на ніс.
Історія арабських держав ніколи не знала царів, королів або імператорів, їх політичний лад і державний устрій протягом багатьох століть цілком підлеглі нормам і догмам панівних релігій, в більшості держав - це іслам.
В арабських країнах по найменуванню правителя позначають і устрій країни.

Халіфи

Саме звання халіф означає, що даний правитель є представником і світського, і релігійного правління в країні. За переказами халіфи були намісниками пророка Мухаммеда. Халіф - титул правителя держави, в якій світська влада нероздільна з релігійною составляющей.В даний час країни арабського світу мають різні форми правленія.Так, в Катарі в 1970 році була прийнята конституція, за якою представники князівств - еміратів вибрали зі свого складу верховного правителя - президента строком на п'ять років. Президент є главою держави і має всі повноваження, передбачені конституцією країни.

Шейхи

Династії правителів Кувейту, Бахрейну, Об'єднаних Арабських Еміратів з'явилися в часи, коли на їх територіях були розселені племена. Протягом часу племена розділилися, вибрали своїх племінних вождів - шейхів. Шейхи, які володіли більш сильним впливом, ніж інші племінні вожді, зміцнювали свою владу, стверджуючи свою перевагу серед інших племен. Цей процес тривав до тих пір, поки один з могутніх шейхів заснував зі своєї сім'ї династію. Ця династія користувалася правом успадкування на управління племенами. Так нинішній правитель Бахрейну є наслідним правителем династії, яка була заснована у вісімнадцятому столітті.

Еміри

У всіх монархіях в руках глави держави зосереджена єдина влада, по суті, перетворюючи цю державу в унітарну монархію. Це може бути король. Як в Марокко і Йорданії, емір - в Об'єднаних Арабських Еміратах. Однак потрібно розуміти, що звання «король" не арабське, воно привнесено колонізаторами і тими країнами, які свого часу здійснювали експансію на території країни, наприклад, Великобританія в Марокко.В Об'єднаних Арабських Еміратах з 1971 року правителем держави є емір найбільшого емірату країни Абу-Дабі. Цей титул є наслідним для династії цих емірів і передається з покоління в покоління. В даний час правителем є емір - шейх Заїд Бен Султан Аль Нахаян. Всі сім еміратів, на які поділена країна, є самостійними адміністративними територіями, які підпорядковані верховному правителю ОАЕ - еміру.

аятоли

У деяких арабських країнах, де сильна релігійна складова державної влади, правитель може бути названий мусульманським релігійним титулом, якого удостоювалися ревні вчені-ісламісти, такі, наприклад, як аятолла або великий аятолла.Часто в арабських державах під назвою правителя держави мається на увазі і форма управління державою: султан - султанат; емір - емірат; халіф - халіфат.