Як чистити осетрину.

Для того, щоб очистити осетрину від гострих лусочок, слід попередньо заморозивши її, обдати окропом. Після цього щкура легко відійде, а м'ясо не буде виглядати наполовину вареним.
Вам знадобиться
  • - осетер,
  • - гострий ніж,
  • - холодильник,
  • - окріп.
Інструкція
1
Насамперед: чистити свіжу осетрину - трудомісткий і травмонебезпечний процес. Шкура в осетра жорстка, і «приклеєна» намертво, а колючки при будь-якому необережному русі погут нанести дуже хворобливі і довго гояться ранки. Тому, якщо ваше завдання очистити саме свіжого осетра, то найлегше це зробити, розрізавши рибу на поперечні шматки товщиною близько 3 см. Після цього гострим ножем м'ясо просто вирізається з шматка, при цьому ніж йде по внутрішній поверхні товстої шкури.
2
Якщо ж потрібен цілий чищений осетер, то тут без заморозки не обійтися. Голову хвіст і плавники краще відрізати заздалегідь. Після цього осетер поміщається в морозильну камеру на кілька годин, до стану глибокої заморозки. Діставши осетра з морозилки, слід насамперед обрізати з його боків гострі чушуйкі. Коли осетер мерзлий, зробити це не складніше, ніж обстругати палицю. Зрізати лусочки потрібно від голови до хвоста, впершись осетра хвостом у що-небудь тверде. Займатися цим краще всього в верхонки, так менше ймовірність вколотися, та й тримати слизького осетра так легше, ніж голими руками. Зрізати колючки потрібно до м'яса - ці місця послужать нам потім для зняття шкіри.
3
Після того, як колючки зрізані, морозива осетра слід обдати окропом. Якщо зробити це зі свіжою рибою, ми отримаємо неприємний ефект у вигляді полусваренную м'яса під шкурою. Замороження потрібна саме для того, щоб зберегти м'ясо від впливу температури. Почекавши після ошпріванія пару хвилин, можна починати знімати шкуру - від хвоста до голови, використовуючи надрізи з боків в тих місцях, де колись були колючки. Ошпарена шкура відходить досить просто.