Як навчитися концентрувати увагу.

Концентрація - вміння фіксувати увагу на одному об'єкті протягом якого-небудь відрізка часу. Однак темпи сучасного життя, велика кількість інформації та рутинних справ часто не дають зосередиться на чомусь одному. Особливо це позначається на роботі чи навчанні. Як же навчитися відсувати все непотрібне на дальній план?
Інструкція
1
Створіть правильну обстановку. Насамперед варто мінімізувати вплив відволікаючих факторів. Для когось це працюючий телевізор або гучні розмови навколо, хтось не в силах відмовитися від спілкування в соціальних мережах, а комусь важливий порядок на робочому місці і зручне крісло. З'ясувавши, що заважає зосередитися найбільше, буде набагато легше створити зручну обстановку: вимкнути телевізор, відключити доступ в інтернет, прибрати зайве зі столу або влаштуватися зручніше.
2
Слідкуйте за здоров'ям. Неможливо працювати в повну силу, відчуваючи себе не дуже добре. Навіть незначна головний біль призводить до зниження рівня концентрації і працездатності. Здатність зосередитися погіршується і через хронічне недосипання. Адже саме під час сну відновлюються клітини мозку, необхідні для концентрації уваги. Щоб уникнути психологічного спаду, постарайтеся спати не менше 7-8 годин на добу.
3
Під час читання суцільного тексту увага розсіюється, стає важко засвоювати прочитане. В такому випадку можна складати графіки, схеми, ментальні карти або тезисно плани. Мозку, зайнятому переробкою отриманої інформації, набагато складніше відволікатися на сторонні предмети.
4
Не завжди робота приносить задоволення. Тому велика спокуса засунути неприємне або нудне справу в довгу шухляду. Здатність зосереджувати увагу тісно пов'язана з самодисципліною, а також умінням домагатися поставлених цілей. В кінці кожного робочого дня складайте список справ на завтра і намагайтеся дотримуватися його. Завзятість в цьому починанні призведе до того, що ви зможете самі регулювати свою увагу і направляти його на той чи інший об'єкт.
5
Тривала концентрація уваги призводить до швидкої втоми. Це відбувається через перенапруження певних ділянок головного мозку. Тому щоб зберегти хорошу працездатність протягом робочого дня, обов'язково влаштовуйте перерви. Візьміть приклад зі шкільного розкладу. Організуйте щогодинні «зміни» по 10-15 хвилин. Головне, не сидіти на тому ж місці, спілкуючись з колегами або граючи в комп'ютерну гру. Краще пройдіться, розімніть м'язи, помасажуйте шию або зробіть гімнастику для очей.