Як регулювати обороти кулера. регулятор оборотів кулера в ноутбуці.

Якщо у вас сильно шумить вентилятор на комп'ютері, то це може свідчити про те, що він несправний. Однак якщо вентилятор в порядку, значить, він занадто сильно розкручується. Самостійно регулювати обороти кулера може кожен, хто вміє поводитися з паяльником.
Інструкція
1
Схема регулятора обертів кулера досить проста і містить три електронних компонента. Це резистор, змінний резистор і транзистор. Дана схема регулює напругу, що подається на двигун кулера. Цим самим ми змінюємо і частоту обертання вентилятора.
2
В схему регулятора оборотів введений спеціально постійний резистор. Його робота - обмеження мінімальних оборотів вентилятора, щоб забезпечити надійний його запуск навіть при самих малих обертах. Якби цього резистора не було, недосвідчений користувач міг би поставити занадто низька напруга, при якому вентилятор і далі б крутився на малих обертах. Але при наступному включенні комп'ютера він би вже не запустився.
3
Тепер поговоримо про монтаж і підключенні регулятора швидкості кулера. Підключається він в розрив проводу живлення вентилятора червоного кольору (ланцюг +12 В). Якщо у кулера є чотири виводу (чорний, зелений, синій і жовтий), то регулятор слід включити в розрив уже жовтого дроти.
4
Зібраний регулятор оборотів можна встановити в будь-якому місці системного блоку. Для цього свердлимо отвір діаметром змінного резистора, нами використовуваного, вставляємо в отвір резистор і затягуємо спеціальної гайкою, яка йде з резистором в комплекті. На вісь нашого змінного резистора можемо надягти зручну ручку.
5
Зауважимо, що якщо у нас буде сильно грітися транзистор регулятора, буде потрібно його установка на невеликий радіатор. Цю роль може зіграти шматочок пластини з міді або алюмінію 3х2 см в 2-3 мм завтовшки. Однак практика показує, що якщо до регулятора обертів підключити стандартний комп'ютерний кулер, необхідність в радіаторі відпаде, оскільки транзистор відчуває лише незначний нагрів.
У багатьох стаціонарних комп'ютерах можна самостійно задавати швидкість обертання вентиляторів. Це дозволяє забезпечити оптимальний рівень шуму, що не перегрів при цьому важливі елементи ПК.
Вам знадобиться
  • - Speed Fan;
  • - AMD Over Drive.
Інструкція
1
Дуже важливо своєчасно виявити неполадки в роботі вентиляторів. Встановіть програму Speed Fan і запустіть її. Зачекайте, поки утиліта збере інформацію про температуру тих пристроїв, до яких підключені датчики. Відкрийте вкладку Readings і подивіться температуру потрібних пристроїв. У нижній частині робочого вікна знайдіть декілька з номерами кольорів. Змініть швидкість обертання потрібного вентилятора, натиснувши кілька разів стрілочку «Вгору» або «Вниз».
2
Якщо ви понизили швидкість обертання лопатей кулера , то почекайте якийсь час, поки встановиться стабільна температура пристрою, до якого прикріплений даний вентилятор. Переконайтеся в тому, що вона не перевищує допустимі норми. Якщо ви не хочете постійно стежити за температурними показниками, то встановіть галочку біля параметра Automatic fan speed. Програма буде автоматично підвищувати швидкість вентилятора в тому випадку, якщо температура наближатиметься до критичної позначки.
3
На жаль, програма Speed Fan підходить для роботи не з усіма моделями материнських плат. В такому випадку рекомендують використовувати утиліту AMD Over Drive. Встановіть та запустіть цю програму. У вікні з попередженням натисніть кнопку Ok. Розгорніть вкладку Performance Control і перейдіть в меню Fan Control.
4
Виставите потрібне значення швидкостей обертання вентиляторів, пересунувши потрібні повзунки. Натисніть кнопку Apply для застосування заданих параметрів. Тепер розгорніть вкладку Preferences і відкрийте меню Settings. Знайдіть пункт Apply my last settings when system boot. Встановіть поруч з ним галочку. Це дозволить програмі автоматично завантажувати задані параметри роботи кулерів. Натисніть кнопку Ok, закрийте програму і перезавантажте комп'ютер.