Як зробити візерунок на склі.

Любов до розпису скла проявляється ще в дитинстві, коли малюк малює на вікні сніжинки зубною пастою та ялинки розтікається аквареллю. Можна підтримати такий порив чада, та й самим насолодитися творчістю, використовуючи більш відповідні для цього матеріали - фарби і контури для скляних поверхонь.
Вам знадобиться
  • - фарби по склу;
  • - контур для скла;
  • - кисть.
Інструкція
1
Поверхня для розпису потрібно підготувати, щоб фарба лягала рівно і з часом не відшарувалася. Вимийте скло, видаліть залишки клею, якщо ви використовуєте скляну пляшку. Його можна відмочити у воді або нагріти феном, а потім стерти ганчіркою. Чисте сухе скло протріть спиртом, щоб знежирити.
2
Зробіть ескіз малюнка. Можна накидати його аквареллю на папері і під час роботи звірятися з замальовкою. Також ви можете нанести контури прямо на скло, використовуючи тонкий фломастер. Краще позначати обриси пунктиром, щоб ця лінія не була видна з-під фарби. Допомогти в точності нанесення візерунка може шаблон: накресліть все необхідне на самоклеющейся кольоровому папері, виріжте візерунок, а потім розріжте весь лист на вузькі вертикальні фрагменти, якщо ви розписуєте опуклу поверхню, або наклейте на скло цілком.
3
У разі роботи без трафарету вам знадобиться контур для скла, який випускається в тюбиках з тонким наконечником і видавлюється як коректор. Він запобігає розтіканню фарби і підсилює її контакт з поверхнею, а також виконує декоративну функцію. Покладіть скляний предмет горизонтально і повільно окресліть силует. Якщо лінія випадково відійшла в сторону, посуньте її на потрібне місце олівцем або смужкою картону. Контур наноситься на окремі ділянки узору, які будуть заповнюватися різним кольором, або за загальним периметру.
4
Коли обриси підсохнуть, можна починати розфарбовувати скло. Фарби для розпису бувають самих різних фактур і кольорів. Частина з них напівпрозорі, деякі мають металевий відблиск, якісь створюють матове дуже щільне покриття. Вибравши відповідну, наносите її синтетичної пензлем на ділянку всередині контуру. Можна використовувати кілька кольорів на одній ділянці і дати їм розтектися або розтерти кордону чистої пензликом. Щоб підібрати точний відтінок, змішуйте кілька пігментів в окремому посуді (наприклад, в блюдце) і тестируйте результат на скляному «чернетці». Збільшити прозорість кольору допоможуть декілька крапель спеціального лаку.
5
Через кілька хвилин, коли фарба підсохне, можна доповнити малюнок декоративними ефектами - процарапать лінії зубочисткою або додати ефект шорсткості дотиками поролоновою губки.
6
Залиште розписаний предмет висихати протягом декількох годин, не піднімаючи, інакше контури можуть розтектися. Терміни повного висихання барвників вказані на їх упаковці (від декількох годин до кількох днів).