Як навчити дитину визначати час за годинником.

Починати дитини вчити визначати час можна з 5 років, коли він розуміє, що таке послідовність подій. Він знає, що таке минуле, сьогодення і майбутнє. Розуміє, що слідом за днем приходить ніч. Для навчання купите іграшкові годинники або виготовте власноруч. Годинник повинен мати великий циферблат і легко знімаються стрілки. До моменту навчання ваша дитина повинна знати цифри в межах 60.
Інструкція
1
Поясніть дитині, що годинник складається з циферблата, цифр і стрілок - хвилинної і годинної. Коли він це запам'ятає, залиште тільки годинну стрілку і цифри. Покажіть, як повільно рухається стрілка. Пояснюйте, що якщо стрілка знаходиться на цифрі один, значить 1:00. Якщо трохи далі значить трохи більше години. На це у вас може піти кілька місяців. Навпаки цифр намалюйте події. Приміром, поруч з 7 - дитина прокидається. 9 - снідає в садку. Спочатку намалюйте всього кілька картинок. Не квапте час. Але постійно запитуйте дитину, яка зараз година.
2
Тепер переходите до освоєння хвилинної стрілки. Дитина повинна зрозуміти, що вона довша вартовий і рухається швидше. Потім поясніть, що хвилинна стрілка проходить все коло за одну годину. Тобто переходить до наступної цифри. Просіть його показати вам, як поставити стрілку, щоб отримати півгодини, годину і ще півгодини, дві години і так далі.
3
По всьому циферблату намалюйте невеликі цифри для визначення хвилин від 1 до 60. Поясніть, що поділ між двома цифрами включає 5 хвилин і що хвилинна стрілка проходить повне коло за 60 хвилин або 1:00. Давайте дитині завдання показати вам пересуваннями стрілки 10 хвилин, 15, 20.
4
Познайомте з таким поняттями, як чверть години, півгодини.
5
Тепер поясніть, як визначати, коли пройшла одна хвилина. Покажіть, як на годиннику виглядатимуть 7 хвилин, а як 12. Намалюйте разом з дитиною його розпорядок дня. Навпаки події малюйте циферблат із зображенням часу.
6
Якщо вам здається, що дитина вже досить підготовлений, переходите до справжніх годинах . Не чекайте, що в такому віці дитина зможе зрозуміти всі тонкощі визначення часу. Але цілком зможе запам'ятати основні моменти. Задавайте, якомога більше питань. Грайте з дитиною в визначення часу кожен день. Інакше він швидко забуде всі з'явилися навички і вам доведеться весь процес починати спочатку.
Зверніть увагу
Як навчити дитину часу. Розуміти час по годинах - необхідний навик для всіх людей. І хоча більшість з нас мають постійний доступ до електронних годинах, мобільному телефону, або комп'ютерного монітора, більшість батьків по- раніше переконані, що дитина повинна розбиратися в традиційний аналогових годинах.
Корисна порада
Як навчити дитину часу? Дитині в дошкільному віці ще дуже складно усвідомити і зрозуміти одночасну годинну нумерологію від 1-12 і від 0-60. Йому взагалі важко зрозуміти, що таке просторове поняття часу. Нерідко зустрінеш ще першачків, які погано орієнтуються в часі. Але якщо ж Ви вже вирішили і готові дати малюкові знання, як навчити дитину годинах, зверніть увагу ось на ці рекомендації
Рано чи пізно батькам доводиться вчити дитину дізнаватися час - це необхідно, щоб він зміг планувати свої справи, контролювати виконання ваших вимог. Завдання ускладнюється абстрактностью часу, як поняття.
Інструкція
1
Вам потрібно донести до дитини поняття часу. Найпростіше зробити це на прикладі зміни дня і ночі - поясніть дитині послідовність зміни ранку, обіду, вечора, дня і ночі.
2
На прикладі розпорядку дня дитини пояснюйте йому послідовність подій - після пробудження він вмивається, снідає і т.д. Використовуйте улюблені казки чи історії, промовляйте кожен етап з позиції минулого і сьогодення. Поясніть йому поняття майбутнього, теперішнього і минулого. Сьогодення - це те, що відбувається зараз («ми з тобою розмовляємо, граємо»). Майбутнє - те, що ми будемо робити завтра («підемо в зоопарк»). Минуле - те, що робили влітку, наприклад («їздили на море»). Акцентуйте увагу на цих аспектах в процесі спілкування з дитиною протягом дня, під час прогулянки. Щоб дитина краще запам'ятав, зіставляйте час із значущими подіями - день народження малюка, зустріч Нового року і т.д.
3
Придбайте таймер з великими цифрами і барвистими малюнками - розкажіть малюкові, що таке хвилини, години і секунди. Зіставляйте час з діями - пограйте з дитиною в гру на визначення кількості стрибків (хлопків, присідань), які він зможе зробити за секунду, хвилину, кілька хвилин.
4
Пори року діти запам'ятовують найкраще. Вам потрібно створити потрібні асоціації - осінь і опадає листя, зима і катання на санках, літо і купання в річці, весна і поява перших квітів. Використовуйте наочні приклади - обговоріть з дитиною форму одягу в різний час року.
5
Познайомте дитину з годинником - придбайте справжній годинник з великими цифрами і яскравими малюнками. Малюк вже повинен вміти рахувати і розуміти, навіщо потрібні цифри. Нехай годинник висять на видному місці - тренуйтеся кожен день, ненав'язливо пропонуючи дитині визначити час , давай йому завдання на кілька хвилин, і т.д. Спочатку він повинен зрозуміти, як рухається годинникова стрілка - з'єднайте поняття 7:00 з пробудженням. Потім поясніть дитині, як рухається хвилинна стрілка - приводите відповідні приклади. В ігровій формі вчіть його розпоряджатися часом - просите його приходити до вас через 15 хвилин, лягати в ліжко через півгодини і т.д.